• ayvalık'ın macaron mahallesinde bulunan güzel tatlıcı. sahibi çetin bey güler yüzlü ve hoş sohbet. şerbetlerinden karadut şerbeti körfezin diğer şerbetleri gibi sulandırılmış pekmez kıvamında değil, hakiki meyve suyu tadında. bademli muhallebisi çok lezzetli. lorlu çilekli pastası da pek leziz diyorlar ancak tatmadım.
    yolunuz ayvalık'a düşerse mutlaka uğrayın hem lezzetler hem de sohbet için.
  • ayvalık'da rumevleri ve dar sokaklarıyla büyüleyici güzelliği olan yer, semt, mevki.
  • ayvalik'ta, son derece sevecen ve hos sohbet bir cift tarafindan isletilen, muazzam muhallabilere sahip tatlici.
  • ayvalık'ı keşfederken bulduğum muhallebici.
    muhallebi canavarı olarak tadına bakmasaydım ilk olarak kendime, son olarak yine kendime ayıp ederdim.
    badem sevmediğim için sakızlı denedim. harikalar yaratmadı, ağzımın içinde bir coşku-bir kutlama olmadı. normal derecede güzeldi. abartmayalım.

ama gönlüm her zaman, hepsini yemekten yanadır. keşke bütün muhallebiler benim olsa...
  • makaron diye okuyacak cahiller doluşur buraya.
  • foursquare gibi olacak biraz ama biz üç kişi gidip her birimiz farklı bir tatlı sipariş verip beraber yedik.bademli muhallebi, sakızlı muhallebi ve lorlu çilekli pasta, san sebastian hepsi de gayet güzeldi.
  • bademli muhallebisi 23 ayrı katmanlı tat sunan muhallebici.

irmik helvası tadı ile başlayıp, magnolia tadıyla bitiriyor insan.

keyifli, sakin ve lezzetli mekan.
  • sakızlı ve bademli muhallebisini denedim. ikisi de nefisti ama sakızlısına bayıldım. karadutla kavrulmuş leblebiler yapıyorlarmış bir de, enteresan bir tattı.

ne diyordum; sakızlı muhallebilerine puanım 10/10.
  • özellikle gitmek istediğim mekanlara ekşisözlük'te yapılan yorumlara binaen giderim, buradaki ekşi canların tarafsız yorumladıklarını düşünüyorum. buraya da hem kardeşimin önerisi hem de değerli yorumlar sebebiyle gittim ve oldukça beğendim.

bademli muhallebisi oldukça lezzetli ve mis kokuluydu. anne eli değmiş gibi, güncel fiyatı 40 tl ama değer. :)
  • bademle yapılan bir sütlü tatlı güzeldir mutlaka ama yani ne kadar güzel olabilir ki derken alınan ilk kaşıkta "hassiktir" dedirten tatlıcı. muhallebide benim için ilk sıraya yerleşti. kafadan liste başı oldu.
hesabın var mı? giriş yap