şükela:  tümü | bugün soru sor
 • windows'ta vmware içinde mac os x çalıştırılarak çözüm bulunabilir.

  internet'te basit bir "how to run mac os x in vmware" aramasıyla ilgili yönergeler bulunabilir.

  edit: başlık başa kalmış.
 • hayatımda bu kadar saçma bir yazı okumadım.

  ''ancak kullanmam gereken programlar mac ortamında kullanılabilen ücretli programlar olduğunu öğrendim, haliyle bir macbook edinmem şart oldu. şu an tek ihtiyacım, programları öğrenmeye ve kullanmaya başlayabilmem adına uygun bir cihaz edinmek. eminim ki programları kısa sürede öğrenecek ve altyapıyı kavrayabileceğim, yine de çalışamıyor olduğum için gidip rahatlıkla bir tane edinemiyorum''

  adam resim satacak, kendine mac alacak, içine logic'i * kuracak, kullanmayı öğrenecek, bununla profesyonel iş yapacak. vay arkadaş. resmen cool story.
 • dilencilikte boyut atlamaktır.

  steam indirim başlıklarında, spotify başlığında falan 10-20 liralık şeyler için dilenenleri gördüm de, adam en ucuzu 6299 tl olan cihaza süslü cümleler döşeyip bol ajitasyon sosuyla dilenerek sahip olmak istiyor lan.

  evet bunun adı dilenciliktir. 6299 tl edecek karşılıkta ne tür bir resim yapacak mesela bu arkadaş? resimlerin o kadar etse zaten yaptığın resimleri satarak macbook pro alabilirsin. resimlerin o kadar etmiyorsa da bunun adı dilenciliktir, birileri bana acıyıp yalandan resim yaptırıp(hatta yaptırmayıp) bana macbook pro alsın demektir kimse kusura bakmasın.

  he gerçi burada keriz çok. trilyonluk evde oturan adam burada para toplayıp evini yeniletmişti. sana da hayırlı işler kardeş.
 • dilenci diyerek yaftalama yapmayacağım, tamamen samimiyet üzerine kurulmuş ve çaresizlik içerisinde açılan bir başlık olduğu çok belli, ki adam kimliğini ifşa etmiş o derece..

  parasızlık, çaresizlik adama gerçekten her şeyi yaptırıyor ancak bunu yaptığım resimleri satabilirim şeklinde yapmak ne kadar doğru orası tartışılır. dostum sanat camiası, sanat piyasası böyle bir şey değil. sanat düşkünü -güya- insanların tomar tomar para döktükleri eserlerin bir süreci var ve her biri sanat camiasında isim yapmış sanatçılardan alınma veya geleceği parlak olan sanatçıların elinden çıkma (bu demek oluyor ki alınan eser iki - beş yıl içerisinde 2 katı değerlenecek) eserlerdir. piyasanın temel altyapısını oluşturan en önemli unsur bu söylediğim şeydir ve sen bunun eğitimini dahi almadığını söylüyorsun. bu işe resim satma unsurunu koymadan başka yollarla halletmeni öneriyorum.
 • desteklenebilir hareket. illa 2017 model bir cihazla yapılmasına gerek olmayıp sıradan notebook fiyatına satılan 2.el bir macbook da iş görecektir.

  sanat nedir, sanatçı kime denir ve buna kim karar veriyor bilemiyorum ama instagramdaki görselleri beğendim.

  imkanı olan veya yardım etmek isteyen desteklesin işte neyin tatavasını yapıyorsunuz.
 • tam ikna olmak üzereyken ikna olmamak üzere kendimi ikna ettiğim fikir.

  şimdi kafamdaki deli sorulardan önce söylemek istediğim şey, ne zaman birisi çaresizliğini anlatarak ve çok fazla insana hitaben derman arasa işin içinde bir bit yeniği olduğuna %99 ihtimal vererek, acaba diyorum, gerçekten yardıma ihtiyacı olan samimi insanlara haksızlık mı ediyorum?..

  bilemiyorum. bunlar çağımız türkiye'sinde çözüm bulamadığım çelişkiler. daha dün sabah iş arkadaşıma kızdım "kaç kere söyledim kapıdan bağış yapmayalım diye madem yan sokaktaki kreşten geliyorlar biz gidip orada yapalım bağışımızı" diye...

  işte bunlar hep prensip.

  kafamdaki deli sorulara gelince;

  birkaç saat önce (bkz: macbook pro/@sahatay) entry'sini okuduğumda gayet duygusuzca geçip gitmişken, iş bu başlık altındaki ilk entry'yi okumaya gelince bir ikna olup olmama sorunsalı ile karşılaştım. bu da yazının amacına hizmet ettiğini gösterir ki; işin ilginç tarafı, resimlerinle takas edeceğin macbook ile müzik yaparak katılacağın grup sayesinde para kazanmak gibi çetrefilli ve ilginç yollara tevessül etmektense birkaç saat içerisin bu kadar etkili yazı yazabilmenin nimetlerinden faydalanmıyor oluşun...

  bak sedet ve kanzuk abilerine senin yazdığın yazıya reklam verip senden kazandıkları parayla senden para istiyorlar *

  şimdi kafamdaki bir diğer deli soru ise, hızlıca baktığım instagram profilindeki karanlık sanat eserleri karşılığında, sana bir adet macbook pro aldıktan sonra "satanist olma suçlamasıyla fetö soruşturması kapsamında" göz altına alınmayacağımı kim garanti edebilir bu ülkede?

  velhasıl, yine de her entry bir "hit" niteliği taşıyor. köstek olduğum gerekçesiyle pençelerini geçirmek üzere olan yazarların dikkatini çekmek istiyorum. yani, yeterince dikkat çekere bazen hak ettiğini, bazen de hiç hakkın olmayanı elde ediyorsun bu ülkede.

  göreceğiz; hakkını mı alacaksın hayattan, hiç hak etmediğini mi?

  dediğim gibi, ben prensip olarak kapıdan bağış yapmıyorum.

  umarım hak ediyorsundur.
 • insanlara ve hayvanlara ne yardımlar edildi bu sitedeki güzel insanlar tarafından. belki iyi şeyler olur. biri çıkar,birkaç kişi çıkar. hemen yüklenmeyi adet edinen işe yaramaz sözlük yazarlarını boşverin.

  edit: fazla kelam
 • instagram profili buram buram satanizm kokan birinin sözlüğü reklam amaçlı kullanma çabasıdır.
 • bir arkadaş belirtmiş gerçi, ancak elinin altındaki bilgisayara veya geçici edineceğin başka bir bilgisayara mac os kurup programları çalıştırarak istediğini yapabilirsin. sen yetini konuşturup istediğini yaptığın sürece devamında çok istediğin, ihtiyacın olan şeye de ulaşmış olursun. potansiyelin vardır ya da yoktur o konuda bir şey diyemem, imkânlar konusunda ise sadece sözüne güvenebiliriz burada; fakat kendi elinle değiştirebileceğin bir şey bu aynı zamanda.

  benim de elimde son model (gerçi sen model belirtmemişsin) bir macbook pro olsa, yazacağım öykü ve romanlardan tut, yapacağım photoshop montajlarına ve final cut’taki kurgulara kadar bir sürü icraat var ve -belki de- o macbook pro’nun parasını bile çıkartabilirim. ama kimsenin babasının oğlu değilim, dolayısıyla kimse o parayı vermeye yanaşmaz.
 • özet geçiyorum.
  "ameliyat geçirdim. paramız yok. her şeye yeteneğim var. şarkı sözü yazdım. nota bilmiyorum. beni gruba alacaklarmış. öğrenmek için macbook lazım. resim de bilmiyorum ama karşılığında duvarınızı boyarım. herhangi bir eğitimim yok ama eğitilsem her şeyi yaparım. sonuçta potansiyelim var. yine de gönüllü birinden müzik-resim eğitimi istemiyorum, macbook istiyorum."

  special snowflake vakası.