şükela:  tümü | bugün
  • türkiye'deki 80 dolar+kdv'lik fiyatıyla düğünlerde eşe dosta takmaya karar verdiğim macbook şarj ünitesi elemanı.
  • 242 tl vermek zorunda kaldığım, tam anlamıyla götüme girmiş hede.
  • çok dayanıklı olan bir adaptördür. ama ben bozmayı başardım… bozulunca tamiri mümkün olmayan adaptör. kabloyu keseyim kırılan kısmı tasfiye edeyim diye bir şansınız yok.. son şarjımla yazıyorum bu entry’yi..
    dün gece biten şarjımdan sonra bozuk adaptörüm yüzünden entry’nin devamını yazamamıştım. yani adaptörüm bozuldu ama ben bile kendime garantiden değiştirtmezdim o adaptörü tamamen kullanıcı hatası. eğer sizinde adaptörünüz bozulma sinyalleri veriyorsa internetten hemen orijinalini sipariş edin. çünkü şarjın bittiği ve bilgisayarsız kalamayacağınız zaman mecburen elden almaya gidiyorsunuz ve 20 lira daha pahalı her yerde… o yüzden internetten apple’ın sitesinden alın yenisi gelene kadar eskisiyle idare edin. bir de eskisi ne olursa olsun 85 wattlık alın daha hızlı şarj olur.
  • genelde macbook' a bağlanan tarafındaki plastik malzemenin yırtılmasıyla kabloların belli olması gibi garip bi mallığa sahip olan adaptördür. bilkomda duruma göre ücretsiz yenisi ile değiştirebildiği yazıyor ama ne kadar inandırıcı bi denemek lazım. ayrıca çok paradır .
  • tipinden ve içeriğindeki parçalardan anlaşıldığı üzere switched-mode türünde bir güç kaynağı. lineer güç kaynaklarına göre daha hafif, daha verimli, daha sofistike ve düzgün çalışanları maliyetlidir.
  • en büyük problemi genellikle adaptörden bilgisayara çıkış yerindeki kablonun kopması ya da zedelenmesidir. internetten bulacağınız videolar eşliğinde kendinizde tamir edebilirsiniz ama tecrübe ile sabittir ki adaptörü hiç zedelemeden açabilmek pek zor. ve gene tecrübe ile sabittir ki adaptör fişten çekilmiş dahi olsa içinde hala ufak miktarda elektrik barındırır. böyle 9v pili dilinize değdirmişcesine bir his olur. siz fişten çıkardıktan bir iki gün sonra açın derim ben nacizane.
  • kablosu orta kısımlardan bir yerden kendi kendine yarılıp beni kendini bantlatmak zorunda bırakmıştır. değişim yaparlar mı merak etmekteyim.
  • kapiya sikistirmak suretiyle kablosu ezilen ancak sorunsuz calisan adaptor. satin alma tarihinden itibaren ilk bir yil icinde kullanici hatasi disinda olusan sorunlarda ucretsiz degistirme yapiyorlar. bu ilk yil apple garantisi icindeymis, sonraki donemde ise hangi sirketten vs alindiysa onlarin ustunden garanti/tamir yolunu kullanmak gerekiyormus.
  • kalitesiyle fiyatı ters orantılı olan alet.
    bozulunca tamir için apple servisine gittiğimde tamir etmiyoruz dediler. 263 lira verip yenisini almak mecburiyetinde kaldım. kazıkçı apple.
  • pro modeline air modelinin şarj adaptörü uymamaktadır. ne diyeyim sana apple, kızıyoruz ama alıyoruz yine ürünlerini