şükela:  tümü | bugün
 • 1980'lerde ve 1990'larda çıkmış, choose your own adventure serisinin türkçe çevirilerini içeren seridir.
 • (bkz: marmaray)
 • "sağ kapıdan geçecekseniz" sayfa 23e
  "sol kapıdan geçecekseniz" sayfa 12ye

  gibi seçeneklerle alternatif sonların olduğu 80ler klasiği.
 • piyasada bu seti arayan ve sipariş verecek olan özellikle ilkokul öğretmenleri, kendisini eğitimci* olarak tanıtan şu satıcıya dikkat etsinler;

  http://www.dersimizturkce.gen.tr/…tuneli-acill.html

  http://mobile.donanimhaber.com/…761596&p=1#79761596
 • bir dönem herkesi peşinden koşturan kitap.

  her yaşıtımda olduğu gibi benim de elime geçti bir ara. ancak o dönem de takıntım varmış demek, bir türlü keyif almadım kitaptan. hep sonraki seçenekleri düşündüm, kendi kendimi yedim durdum. bana göre değildi zaten hep öyle de kalacak.
 • bugün hala fantastik kurgu ve bilim kurgu kitapları okuyorsam bu seri sayesindedir.
 • çocuklugumda hayal meyal okudugumu hatirladigim, guzel bir kitap serisiydi. kitaplarin bazi geçisleri sanki bir film izlemisim gibi hafizama kazinmis.
 • küçükken iki kitabını okuduğum muhteşem macera kitapları serisi. son yıllarda ara sıra kitapçılarda gördüğüm bir kitap serisi var "şahane hatalar" diye, muhakkak görmüşsünüzdür. hah işte onun, gerçek hayat temalı değil de gizem/macera/heyecan temalı çocuk kitabı versiyonunu düşünün. yani kitabı okurken her sayfada yahut birkaç sayfada bir karar vermek gerekiyor. mesela sayfanın sonundaki "polise haber vermek istiyorsan 53. sayfaya git" ve "konuyu kendin araştırmak istiyorsan 29. sayfaya git" seçeneklerinden birini seçip ona göre sayfa çeviriyorsun ve yaptığın seçimlere göre farklı sonlara ulaşıyorsun.

  mesela benim okuduğum kitaplardan biri "bay thrombey'i kim öldürdü?" idi ve katili bulmayı kesinlikle başaramamıştım. ya ben suçlandım, ya katili buldum ama beni öldürdü, ya katili ararken kendim öldüm falan filan. ben de çözümü doğru sonu bulup geri geri gitmekte bulmuştum. aklımı çıldıracaktım vallahi yapmasam.

  aslında şimdi de edinmek istiyorum, internette de buldum ama biraz pahalı geldi. aslında 20 kitaplık seri için 180 lira mıydı neydi bakınca çok değil kitap başına 9 lira ama birden o parayı çıkarıp veresim gelmedi. bakalım belki tek tek bulursam toplamaya başlarım, kısmet.