şükela:  tümü | bugün soru sor
 • macera duskunu insan. maceraperest.
 • (bkz: #7526890)
 • macera seven, her olayda macera arayan ve isteyen
 • samanyolu televizyonunda yapay sevgi gösterileri yapan bi amcanın sundugu program. bir de her yörenin kendine özgü şivesiyle konusmaya calısıyor ya tilt oluyorum.

  edit: artık peruk takıyor sanırım.
 • yıllar sonra kendisine rastladıgım stv programı. sunucu murat yeni daha da rahatsız edici olmayı başarmış. bir de yetmemiş bunu nepal'e taşımış. *
 • dün dayımla göz attığımız program.
  avrupa kanal d'sindeki çun li filminde michael clarke duncan'ı gören dayım "bu adam yeşil yol'da oynuyordu, çok güzel filmdi" demişti, ama gece bu sürprizle sınırlı kalmadı. zapa devam eden dayımla bu zata rastladık. tayland yerel kıyafetlerini giymiş, çarşı pazar dolanıyor. elin taylandlısıyla "gel hele gel eheheh" diye türkçe iletişim kurmaya çalışıyordu ve üstünde de bol kesim yerel kıyafetler ve kuşak vardı. ben az evvel adamın kafasındakinin takma olduğunu buralardan bir yerden okuyana kadar da saçlarını amerikan kestirdiğini sanmaya devam ediyordum.
  kaplanların arasına kıskanmadım da değil, böyle sevdi okşadı elemanları. sohbete girişti bir iki roarrrlama haricinde ses etmedi hayvanlar. yandaki taylandlı rehber kıza "bigır tagyır bigır taygır" dedi, onu da bir iki elledi bıraktı. dayım "uyuşturmuşlar bunları" yorumunu getirmekle yetindi. kaplanlar harbiden kendilerinden beklenmeyecek uyuşukluktaydı.
  "yeğen sen cigaraya başlamışın" diyen dayıma verdiğim "hee" yanıtıyla birlikte ikram edilen lark'ı sömürürken maceracı bu sefer de yılanlara atıldı, uzun süre sokturmaya çalışsa da kendisini, muvaffak olamadı. kpss'ye girmeden önce uyumak üzere odama doğru seyizledim, "dayı hadi allah rahatlık versin" demeyi ihmal etmeden. televizyonda "vadinin melekleri" isimli film oynuyordu.
 • erkut abi'ye havale edilmelik bir sunucuya sahip seteve yapimi. uzunca bir muddet cesitli gazetelerdeki spor sayfasi alti sac ekimi reklamlarinin demirbasi olmus bu sunucu arkadasin bir de facebook fan sayfasina rastlama gafletinde bulundum, ekranima nur yagdi!*
  yesil acunumuz saim orhan ile east los angeles'i tanitan bir program yapsalar da keyifle izlesek.*
 • ben peruklu ve kaşlarını düzenli alan birinin "maceracı" diye bir program sunmasındaki tezatı sevdim.

  - eveet, şimdi hindistandayız, tam da burada birbirlerine mavi boya püskürtme adetlerini görüyoruz. beni de aralarına çağırıyorlar!

  ...tabi ben gitmeyim şimdi, peruğum kayar.

  - ama abi, bakımını aksatacaksın diye safariye de gidemedik geçen, yapma böyle.

  - üff, aynamı unutmuşum, var mı sende :/