şükela:  tümü | bugün
 • sağlık ve hijyen açısından doğru bulmadığım eylem.
  daha evvelde (bkz: kadınlar olarak kıllarımızı almak zorunda değiliz) başlığı vardı.

  ergenlik çağından itibaren koku konusunu çoktan aşmış olmamız gerektiğini düşünürken, hala böyle konuları konuşmak aslında kendim adına söylemeliyim ki utanç vericidir.
  kadınlarda özellikle hijyen ürünü adı altında satılmakta olan vajina parfümü, yıkama jeli, günlük ped gibi şeylerin aslında vajinaya ne kadar zararlı olduklarını, aşırı dar pantolon giymenin de vajinayı oldukça rahatsız ettiğini ve hatta zararlı olduğunu bilimsel açıdan öğrendik. sadece ve sadece kasık kılları, vücudun özel bir göreve sahip olan bir parçasıdır: vajinayı, enfeksiyonlara yol açabilen bakteri, mantar ve virüslerden korumakla sorumludur.
  onun dışında koltuk altını, bacakları ve kol kıllarını almamak tamamen şov amaçlıdır diye düşünüyorum ve sağlıklı da bulmuyorum.
  kadınların da sahip olduğu kaş ve bıyıklar vardır. o halde bunları da almayalım pala ramazan gibi gezlim?
  amaç zaten görsel güzellik vs değil önce hijyen sonra güzellik.

  ben bir kadın olarak bu eylemi desteklemiyorum ve tavsiye de etmiyorum.

  ilgili link: macey duff

  not: güçlü hissetmek kıl ve tüy ile ilgili olsaydı, korkak erkek diye bir şey olmazdı.

  yapmayın, lütfen...

  edit : şov yapmak deyimini anlamayanlar için: kendisini olduğundan farklı gösterecek davranışlarda bulunmak. (bunu da açıklattınız ya helâl olsun)
 • gözlerim bacak kısmına indiğinde, üniversitede yurtta kalırken üst ranza arkadaşım recep’in bacaklarını aşağıya salladığı anlar aklıma geldi.
 • iğrenç. ıyyyy, midem bulandı!!!
 • kadınların çekici bulmakta zorlanmayacağı genç kızımızdır zira heteroseksüel kadınlar için klasik erkek görünümü tam da budur.

  midesi bulanan tayfa, ne gariptir ki kendi de ona benzediği halde, hetero erkek tayfası. kadın algısına uymadığı için isyandalar.

  peki olan ne? canının istediğini yapan bir kız. panseksüel bir kadın olarak çekici buldum. ama kıllarını alsa daha seksi olacağı kesin. almasa da nefes alıyor mu diye bakarım, kafi.
 • kadında ne kadar iğrençse erkekte de o kadar iğrenç, bilin istedim ekşi sözlük erkekleri :)
 • benim bir erkek olarak sakal uzatmam ne kadar mantıklı olursa, bu da en fazla o kadar mantıklı olabilir. ama işin içine alışkanlıklar katılınca o kadar bile olamıyor. yahu ben bile bacaklarımdaki tüyleri bir kaç ayda bir traş ederim. ne erkekler ne de kızlar vücut bakımını bırakmasınlar ve tıraşı ihmâl etmesinler derim.
 • geçen bir yazar arkadaş yazmıştı, tam olarak hatırlayamabilirim, (yaklaşık) olarak onun da dediği gibi
  bacakları günde 2 paket uzun marlboro içen kahveci ahmet dayı gibi olmuş hanım kızımızdır.
 • ben bacaklarımı hiç almadığım halde daha kılsızım.
  (bkz: saçmalık)
 • kılda keramet olsaydı götte çıkmazdı!
 • bakımsızlığın adı marjinallik olmuş. daha önce de vardı böyle bir başlık kadınlar olarak kıllarımızı almak zorunda değiliz gibi bir şeydi sanırım. arkadaşlar almak zorundasınız. bunun öylesi böylesi yok. koku yapıyor, bakteri topluyor, çirkin görünüyor. bunu sadece kadınlar için değil erkekler için de söylüyorum. onlar da almak zorunda. iğrençleşmeyelim.
273 entry daha