şükela:  tümü | bugün
  • 6 ocak 2014'te açılacağı bildirilen spor salonudur. 50 liralık aylık ücretiyle beni kendine çekmiş olmasıyla birlikte apachi kaynama olasılığından dolayı da temkinli yaklaşmaktayım.
  • okuldan tanıdığım tüm apaçi arkadaşlarımın, 1 ay önceden, "aa olm ayda 41 liraya spor yapcaz yea !!"* diyerek kayıt oldukları spor salonudur kendileri. benden uyarması. bizim mühendislik fakültesinin hepsi kaydoldu zaten. apaçi olmayan yakın bir arkadaşım da kayıt oldu ama o bile bozmuş niyeti, spor salonuna kaydolma amaçları ne yazık ki o kadar da masum değil bu insanların. belki benim çevrem kötüdür sadece ama yine de kızlarımız dikkat etsinler kendilerine. *
    bugün o yakın arkadaşım gidecekti salona, salonla ilgili ilk bilgileri aldıktan sonra editlerim. bu arada bana macfit'in gönderdiği mesaja göre, indirimli kayıt fırsatının sona erdiği bilgisine sahibim. edindiğim diğer bilgilere göre; 50-60 tl gibi bir kayıt ücreti ve aylık 70 tl civarı da aylık ücreti varmış, promosyonsuz hali ile.
  • bugün itibariyle 2. defa gittiğim yerdir. şimdilik intibam, salon fiyatının çok çok üzerinde kalitede. zaten konum olarak ankamall'in içinde bulunduğu için çok uygun bir yerde. spordan önce sonra 2 oturayım, gezeyim diyen için çok müsait. salonun içerisi de oldukça büyük. çok sayıda koşu bandı, bisiklet, eliptik aletleri, serbest çalışma ağırlıkları vs. mevcut.

saat 17:30 - 19:00 aralarında yani en yoğun olmayan bir saatte gittiğim için çok rahat bir şekilde sporumu yaptım, mutlu mesut ayrıldım mekandan.

salonda grup dersleri de başlamış. bugün kardio kick box dersine girdim. oldukça eğlenceli ve kalori yakıcı bir dersmiş. bundan sonra müdavimiyim. tek sıkıntısı haftada sadece 1 gün varmış bu ders.

eğitmenler ve çalışanlar oldukça aklı başında, saygılı, muhabbetli kişiler. ör: davut hoca.

şimdilik olumsuz bir görüşüm olmamıştır salonla alakalı. spor yapmak isteyen herkese şiddetle tavsiyemdir.
  • açıldığından bu yana dört defa antrenman yapma fırsatı bulduğum spor salonu.

deneyimlerim sonrası bir iki kelam edeyim;
    salon ferah, rahat ve havadar. toptancı hale bakan pencereleri ve hemen pencerelerin önündeki kardiyo aletleri kaçak yolcu martılar eşliğinde ısınmanızı sağlıyor.

salonun girişinde bulunan başlangıç seviye çalışma istasyonları gayet başarılı. göbekli amcalar, ev hanımları ve mini mini birler için yeter de artar bile. ayrıca aletler çok kaliteli. umarım uzun ömürlüdürler de.

body building ve fitness için ayrılmış serbet ağırlık bölgesi salonun ileri ucunda. aynı şekilde yeterli çalışma istasyonu ve kaliteli aletler ile çalışma şevki aşılıyor insana. ancak bir mekik sehpası koca salon için az bence. son antrenmanımda çalışmasını bitirmek bilmeyen bir azman arkadaşımız yüzünden bekleyemeyip soğumamak için duşa gitmek zorunda kaldım.

duşlar demişken on saniyelik musluklar gayet güzel bir uygulama banyo yapmıyoruz sonuçta.

söylemeden edemiycem dün akşam ki duş seansım sırasında hayatımın şaşkınlığını yaşadım; hayvanın biri o on saniyelik musluğun altında etek tıraşı olmayı başarmış ve bir aylık olduğunu tahmin ettiğim artıklarını o güzelim duşun içinde bırakmıştı. okuyorsa haberi olsun kulaklarını epey çınlattım ve tüm soyunma odasında reklam ettim zat-ı şahanelerini.

grup derslerine katılmadım ve bana hitap eden bir ders bulamadım. eğer birgün katılırsam paylaşırım efendim.
  • apaçileri yok sayarsak fena mekan değilmiş, soyunma odaları güzel aletler yeni çalışanlardan aşırı memnun kalmadığım spor yeri
  • insanlar çalıştıkları alete yapışıp kalmasa aslında gayet güzel olan spor salonu. herkes dinlenirken bekleyen üyeye müsaade etse kalabalık çok sorun olmayacak ama bazıları çok sahipleniyor çalıştığı aleti işte naparsın karşı tarafın soğuduğunu düşünmüyorlar. ey be cep herkülüm vücuda iyi yatırım yapıyorsun geliştiriyorsun tamam saygım sonsuz da şu beyni de boş geçmesen de azıcık düşünebilsen..
  • haftasonu gidip, önünde çocuk eğlendirmek için konulan ufak sandalye masalara oturup dışardan bakan amcaları teyzeleri izlemesi çok zevkli oluyor. "napıyorlar içeride!", "buraya nasıl giriyoruz?" gibi sorular yöneltiyorlar. çünkü adamlar turist ömer uzay yolunda filminden araklanmış giriş kapısı yapmışlar lan. şifreni giriyorsun, seni kapsül içine alıyor, sonrasında diğer kapı açılıyor ve çıkabiliyorsun. ilgi çekiyor tabi.

herneyse ilk izlenimlerim, bayanlar spor yapabilir yönünde, en azından soyunma odaları biraz ferahtır onların. hem bir tane koşu bandı kaptım mı bitiyor işleri. erkekler için iş biraz zor çünkü bir o alet bir öbürü biraz zor oluyor çalışmak. amma velakin iletişim kurduğum insanlar genelde iyi insanlara benziyordu. apaçi sayısı her spor salonunda olandan daha fazla değil yani.

ter kokan spor salonudur. abi o girişteki kapsüllere havalandırma yapın, tepesini mi delersiniz naparsınız artık. içeride kalan terli hava, salona giriş için pek hoş değil zira. adınız macfit sonuçta.
  • yemek katındaki masada genelde "teşhir" amaçlı mature teyzeler koyuyorlar böyle etekler yok denecek kadar kısa. hadi giyiyorsun oturmasını bil. çok ayıp.
  • çok kalabalık olması dışında şimdilik bir sıkıntım olmayan kaliteli spor salonu.

ama cidden kalabalık ve bahsedildiği üzere insanların saygısı yok, dinlenme aranda izin ver bâri de başkası yapsın hareketini. hele de başlangıç düzeyindeki dokuz hareketin olduğu yerde mutlakâ bir uyuz çıkıyor ve 30 sâniyelik molamı 2 dakikaya çıkartmayı başarıyor. keşke o bölgeden iki tâne yapılsaydı.
  • öğle saatlerinde içerde at koşturduğum mekan. şahsen öğle tatilinde gidip, 1.5 saat sporumu yapıp işime geri dönüyorum, hem öğle tatilim boş geçmemiş, hem de akşamım piç olmamış oluyor. tavsiye ederim.