şükela:  tümü | bugün
  • uzun süredir üyesi olduğum macfit kurumu üye şifresi ile giriş yerine avuç içi taraması ile giriş sistemini getirmiş. avuç içi taraması ile giriş yapmak istemediğim için başka bir çözüm getirebilir misiniz siye sorduğumuzda aboneliğinizi iptal etmek zorundayız cevabını veriyorlar. öncelikle avuç içi taraması yaptırmak istemiyorum. bunun kişisel bilgi gibi farklı sebepleri var ve ben özel hastanelerin hiç birinde avuç içi taraması yaptırmadım. macfit'in şu sorulara üyelik iptali tehdidi yapmadan cevap vermesini istiyorum. bu arada üyeliğimin iptal edilmesi umurumda değil. sadece üyesine karşı davranışın ne kadar etik dışı olduğunu belirtmek için yazdım.
    ayrıca üyelerine bu tip bir sistemi zorunlu tutmak ve abonelik iptali gibi ceberrut bir tehdidi üyelerine sunmak ne kadar etik ?
    üyeliğimi iptal edersem ücretini peşin ödediğim bu ay içinde salona girişlerimi nasıl yapacağım sorusuna da cevap veremiyorlar.
    kurumsallığı ile bilinen macfit'in üyelerinin büyük kısmı avuç içi taraması yaptırmaz ise hepsinin üyeliğini iptal edecek mi ?
  • çok saçma bir uygulamadır. avuç içini taratmak istemediğinizde sizi salona almıyorlar. yıllardır şifre ile giriş yaptığınız salona giremiyorsunuz. sebebini sorduğunuzda kaçak geçişleri önlemek için yaptık diyorlar. macfit yerine mahalle arasında orta sınıf üstü bir spor salonuna gitmeyi tercih ettim.
  • yok ebesinin amı denilecek olay, dna haritası da çıkartın bari, vermeyin beyler böyle yerlere böyle bilgiler, tc no bile verilmemeli...
  • tüm dünya'da gdpr mevzusu önemli gündem maddesi iken, her zaman geriden gelen canım ülkem seçimdi, sağdı - soldu derken saçma gündemlerde kaybolup oraya yetişemedi tabii...

biyometrik bilginizi vermeme hakkına sahipsiniz. hakkınızı arayınız.
  • macfit sana arkadan itelerler bak. adam gibi hizmet et. milleti mağdur etme insanları.

(bkz: booking.com)

(bkz: wikipedia)

(bkz: uber)