şükela:  tümü | bugün soru sor
  • macfit kurumsal firmasının 66. spor kulübüdür.

ilk izlenimlere gelirsek , ortam ferah ve aletler yeni.

inanılmaz bir temizlik ekibi var. sürekli bir yerleri temizliyorlar , biraz da aletleri temizleseler efsane olacaklar.

belirttiğim gibi yüksek bir tavanı var ancak havalandırmaları yetersiz gibi geldi.

eksiklik olarak iki nokta var. birincisi soyunma odalarının dolapları maalesef eski tip kilit almanızı gerektiren dolaplardan. 2018 yılı olmuş hala tuşlu bir kilit sistemi yapamıyorsanız bu böyle bir kulüp için eksikliktir. ayrıca dolapları dar.

ikinci ve en önemli eksiklik ise hiç bir şey bilmiyorsanız , hiç bir şey yapamazsınız.
    bu kadar açık. macfit kulüpleri size bir program yazmıyor. uygulama içerisinde hazır programlar var , onları kullanıyorsunuz. ancak sakatlıklarınız , hastalıklarınız veya haftada kaç gün geldiğinizi bilmeden herkese aynı programı dayatmaları tam bir saçmalık.

hocalar iyi niyetli , bununla birlikte pt olarak anlaşmazsanız bir sonuç alamazsınız.

fit randevu diye bir sistemleri var. bu randevu ile 1 saat hazır program hareketleri anlatılıyor ancak belirttiğim gibi yeni başlıyorsanız yetersiz bir alt yapı sunuyor size.

yeni başlamayı düşünenler için çok önereceğim bir yer olmaz. ancak bir şeyler biliyorsanız memnun kalırsınız.

olumlu veya olumsuz yönlerini zaman geçtikçe yazmaya devam ederim.
  • dolandırıcı bir salon.bu şubeye 02.12.2017 tarihinde 1 yıllık üye oldum. üye olurken aralığın başında açılacağı söylenen şube 16 aralıkta açıldı. yani antrenman yapmaya ayın on altısında başlayabildik.daha başlarken bile mağdur olduk anlayacağınız. üye olurken oranın müdürü olduğunu düşündüğüm beyefendi üyeliğimin salon açıldığında başlayacağını söyledi. bugün yine her zaman ki gibi hazırlığımı yapıp salona girip şifremi girdiğimde üyeliğim bulunamadı. bugün aynı sorunu başka insanlar da yaşamış olmalı ki sekreter hanımefendi yanıma gelip daha ben sorunu söylemeden fark edip beni danışmaya aldı. üyeliğimin bitmiş olduğunu ve aylık üyeliğe geçtiğini söyledi. ve ilk cümlesi ‘’kartınızda bakiye var mı?’’ oldu. ben durumu anlattığımda,durumu çözmeye yönelik hiçbir fikir sunmadılar. amaçları sadece karttan para çekmekti. durumu anlamayacaklarını fark edip üyeliğimi yenilemek istemediğimi söyledim. bir form imzalatıp üyeliğimi iptal ettiler. hala 14 günlük hakkım olduğunu söyleyip antrenmana girmek istediğimde ise ‘’giremezsiniz’’ şeklinde sert bir cevap aldım.

macfit 1 yıllık müşterisine böyle davranan,dolandırıcı bir kan emici şirkettir. size tavsiyem üye olmayın,kimseyi de oldurtmayın.
  • üyelerinin yarıya yakınının havlu kullanma gibi bir alışkanlığı yok.

fakat işin kötüsü ne yöneticiler ne de eğitmenler konuyu umursuyor; hatta özel ders verdiği kişilerin bile havlu kullanmaması eğitmenlerin umrunda oluyor.

kısacası ter ve yağ ile dolu bir şube; temiz ve titiz biriyseniz üye olmadan önce iyi düşünün derim.
  • spor salonları bu konuda zaten hep öndedir ama bu şubedeki e.m. adlı eğitmen gördüğü her güzel kıza istisnasız yazıyor/yavşıyor.

belki kızlar da durumdan memnun ama yönetimin ses çıkarmaması ilginç. gerçi hijyen sorununu bile çözememiş yönetimin bu konulara gelememesi normal.