şükela:  tümü | bugün
  • eylül ayında açılması planlanan spor salonu.
  • eylül ayında açılmayacak olan spor salonu. hatta bayramdan sonra açılırsa şükrederiz.
  • yıllık üyelik aldığınızda aylığı 45 tl'ye gelen spor salonu. çok çok cazip olmakla beraber, aşırı üye alımı yaparlar mı sorusu akla geliyor. aletlerin başında sıra beklemeyelim sonra.
  • 20 ekimde açılacak olan spor salonu. kapasite nasılmış görücez bakalım.
  • iş çıkışından saat 11'e kadar gelinmemesi gereken mekan. salon dediğin en kalabalık saatte bile belli bi tenhalığa sahip olmalı. çok yeni açılmasının etkisi de vardır tabi, 2-3 aya yavaş yavaş tenhalaşır. belli de olmaz gerçi.

üye alımı yaparken yok 2500 m2 salonumuz, geniş serbest ağırlık alanımız filan büyüttükçe büyüttüler, benim gördüğüm öyle çok da büyük değil salon. küçük de değil ama. aletler yepyeni, ama alet sayısı yeterli değil, arayıp bulamadığım aletler çok, veya 1 tane olmaması gereken aletler 1 tane.

serbest ağırlık alanı bence dar, dumbell sayısı da çok az. baktığınızda çok dumbell var ama herkesin saldırdığı 4-6-8 kiloluk dumbellardan 2şer tane var.

yine fiyatın bu kadar düşük olmasının getirdiği sonuçlardan biri, seninle birebir ilgilenen kimse yok. yani hayatında ilk kez spora başlayacak adama bile aletler orda, kendi programını kendin hallet diyolar. hangi bölge için hangi hareketin yapıldığı aletlerin üstünde yazıyor, ya da broşür var ama yeterli değil bence.

sadece kardiyo amacıyla kullanacaklar için bence çok iyi salon, hele 55 tl'ye muazzam, body için gidiyosanız sabah saatlerde giderseniz çekilebilir ama akşam saatlerinde her hareket arası 10 dakika beklemek vücut gelişimini de olumsuz etkiler zamanını da siker atar.

eleştirdim ama 55 tl olduğunu da unutmamak lazım. sadece önkayıt 55 dediler filan ama bugün gelenler hala 55'ten kayıt oluyordu. o fiyata hala iyi salon. bide sanıyorum bazı aletleri almayıp dolapları asma kilitten kurtarmışlar. yerinde olmuş. yanınızda asma kilit getirin filan diyolardı zira, olmazdı o iş.

son olarak, o giriş ne öyle aq yaa, uzay mekiği gibi, basınç odası gibi, çok janti.
  • bir ay önce ucuzluğu yüzünden üye olduğum spor salonu, istanbulda olduğum vakitlerde kullanırım diye kaydoldum. bakalım ik hafta sonra göreceğiz nasıl olmuş. gidince görüşleri daha ayrıntılı yazma imkanı bulurum.
  • ücretsiz otopark var ayağına milleti kandıran spor salonu. salonun bulunduğu polat towerside'ın otoparkını kullanmak 7 tl, salon kullanıcısı değilseniz 10 tl. neymiş efendim yürüme mesafesinde real varmış oraya gidecekmişiz o ücretsizmiş, onu kast etmişler. e madem onu kast ettin salonun altındaki otopark neden indirimli? ayrıca spordan çıkıp o kast ettiğin real'e yürüyene kadar üç kere zatürre olursun. 55 liraya daha ne olsun, fiyat performans oranı çok iyi ama yazılırken millete yalan söylemeye de gerek yok yani. otoparkımız yok deyin, indirimli deyin olsun bitsin.
  • cuma akşamı gittiğim ve oldukça kalabalık olan spor salonu. bir düzensizlik hakim, dışarıdan girenleri kimse kontrol etmiyor. biz de girdik içeri indik soyunma odasına sonra çıktık bir güzel sporumuzu yaptık, kimse de birader hayırdır üyemisin diye sormadı. mekan büyüklük olarak fena değil ancak acil olarak bir düzen oturtmaları gerekiyor. çalışanların da ne yaptığı belli değil öyle muhabbet sohbetteler.
  • genelde akşam saati, iş çıkışı gittiğim için büyük bir kalabalıkla karşılaşmıyorum ama evet bazen kalabalık oluyor. kalabalık olması problem değil ama her aletten birer tane olunca, sıra beklemek cidden garip oluyor. koşu bandında genelde yer buluyorum ama alt kattaki o aletlerin bazen önünde kuyruk oluşuyor.

insan profili iyi. ücret düşük ama apaçi yok. insan güzel güzel gelip sporlarını yapıp gidiyorlar. içerde temiz hava durumu iyi. ter kokmuyor. aletler yeni.

yalnız personal coach dedikleri o yeşit tişörtlü gençlerin orda oluş amaçlarını ben anlamış değilim. 720 tl, 12 ders dediler sorduğumda. ulan o parayı verecek olsam evimin yanında jatomi'ye giderdim. 720 tl ne lan? boş boş dolanıyorlar bütün gün. bir de fazlasıyla kadın düşkünü bu abiler. mesela aynı aleti 3 erkek sırayla yapıyor. yanlış yapıyor baya baya, ama kesinlikle müdahale etmiyor. ama bir kız ufacık yanlış bir şey yapsa ya da yapmasa dahi hemen ele, kola, bacağa, bele, sırta elle dokunmak suretiyle, fısıldar bir şekilde "yanlış yapıyorsunuz" sözünü duyuyorsunuz.

olum gelip bize de anlatsanıza. içerde yapılacak 50 farklı şey varsa, 30 tanesinin nasıl yapıldığını bilmiyorum. soracak adam yok adam. hepsi kızların peşinde. herkül gibi abiler takılıyor, onlara da gidip soramıyorsun haliyle. böyle tiksinir gibi bakıyorlar. napsam, evde dambıl mı kaldırsam ben ya?
  • mesai saatleri süresince son derece sakin olan, aletleri neredeyse hiç sıra beklemeden kullanmanıza olanak sağlayan spor merkezi. eğer aletlerin nasıl kullanılacağını biliyorsanız yardıma ihtiyacınız da kalmıyor. (bir çok aletin üzerinde kullanım göstergeleri mevcut) zaten diğer aletler profesyonel olarak kullanılıyor.

aylık üye olunup her ay başında üyeliğe son verilebilmesi avantaj.