şükela:  tümü | bugün
  • olaylar şöyle gelişiyor.
    spora başlamak için bunların salonlarına gidiyorsunuz.
    sizi karşılayıp güzelce salonlarını övmeye başlıyorlar.
    sonra sizden kredi kartı bilgilerinizi alıp sizi üye yapıyorlar.

buraya dikkat !
    nakit ödeme yapamıyorsunuz !
    kart olmalı mutlaka.

çünkü hedef sizin kart bilgilerinizi ele geçirmek.
    kart bilgilerinizi verince de tuzağa düştünüz demek oluyor.

az önce okumadan imzaladığınız o formda muhtemelen "üyeliğinizi dondurunca bir süre sonra üyeliğiniz otomatik olarak aktif olacaktır" gibi bir madde var çünkü.

3-4 ay spora gidiyor ve çeşitli sebeplerden üyeliğinizi iptal etmek istiyorsunuz.
    2. tuzak burada !
    satış temsilcisi kız size çok uygun bir fiyattan üye olduğunuzu ve üyeliğinizi dondurursanız bu hakkınızın devam edeceğini söylüyor.

siz üyeliği dondurdum sanıyorsunuz ama onlar tekrar aktifleştirip kartınızdan bir süre sonra üyelik aidatı kesmeye devam ediyorlar.
    artık karşınızda hiç bir muhatap yok.
    ne müşteri hizmetleri telefona çıkıyor.
    ne o satış temsilcisi kızın elinden bir şey geliyor.
    debelenip duruyorsunuz çaresizce.

geçmiş olsun.

özet:
    neden nakit üye olamıyorum diye sorun ?
    üyeliğinizi dondurmayın kesinlikle iptal ettirin.
    iptal ettiğinize dair bir yazı alın.
    imzaladığınız o formu dikkatle okuyun.
    müşteri hizmetlerine neden asla ulaşılamadığını sorun.
  • (bkz: mail order)
  • şöyle bir başka dolandırıcılıkları da mevcuttur.
    yıl başında zam yapmışlar, %8 fazla para çekmişler benden.
    arayıp bana bilgi vermeden bunu yapamazsınız dediğimde, mail ile bilgi verildi dediler.
    aradım taradım bulamadım.
    neyse 3-4 gün sonra mail geldi, sadece enflasyon zammı yapıyoruz diye. ama parayı çektin, sonra haber verdin?

bir de aklınızda olsun üyeliğinizi ayın 25 ile 1 i arasında iptal edemiyorsunuz. bu tarihlerden sonra iptal ettiğinizde de kart bilgilerinizi sildirmiyor, kayıtlı tutuyor. bunlar yüzünden kartı iptal ettireceğim, başıma iş .

soyguncular, dolandırıcılar !
  • dostlar, romalılar....

kartınızı internet alışverişlerine ve mail order a kapatın. yeterli.

yapamıyorsanız kartınızı kırıp atın yenisini isteyin. hatta bu kırıp atma işini belirli aralıklarla yapın. güvenliğiniz açısından tavsiye ederim. kart numaraları havalarda uçuşuyor.
  • bu konuda o kadar çok şikayet varmış ki akıllara zarar. bu ülkede adam dolandırmak bu kadar basit demek ki !

insanların yaşadıklarını okuyun mutlaka siz de bu kervana katılmayın.

https://www.sikayetvar.com/…rs-athletic-club-macfit
  • kartı bloke edip yenisini almakla sonuçlanır.

üyelik iptalini saçma sapan bir prosedüre bağlamış durumda olan bu salona ben de babamın kart numarasını kaptırmış durumdayım. babam anında kartı iptal ettirdi bir daha para kesemediler. ama sözleşme dijital ortamda olduğu için emin değilim, sonradan adımıza borç çıkarmayı başarırlar mı diye.
  • sanal kart oluşturup onun bilgilerini vererek az zarar ile kurtulabileceğiniz hede. şöyle ki sanal kartı iptal etmek/mail ordera kapatmak, tüm kartı yenilemeye oranla daha zahmetsiz iş, bilgisayar başından kolayca yapılabiliyor. aylık ne kadar para çekmeleri gerekiyorsa o kadar limit tanımlarsınız, size haber vermeden zam yapmak/fazla para çekmek gibi birşey yapmaya çalıştıklarında "yetersiz bakiye :((" uyarıyısyla karşılaşırlar. duruma uyandığınızda, açık açık "la bu adamlar bizi siliyor" dediğiniz yerde üyeliğinizi iptal edip sanal kartı kapatıp yenisini oluşturun, voila! o saatten sonra ne kuruş para alabilirler sizden, ne de kredi kartı bilgilerinizi kullanarak birşeyler elde edebilirler. 2 dakikalık bilgisayar başındaki işlem ile yalan oldu kart, numaralarını kağıda yazıp biyerinize sokun da derseniz acayyip gıcık olurlar diye tahmin ediyorum.

tanım: puştça bir dolandırma şeklidir. macfit'e başlamayı düşünüyordum, iyi ki denk gelmişim bu başlığa. başka salon mu yok sanki. çevremdekileri de bu konuda bilinçlendiririm. böyle bir şerefsizlik yapan firmaların cehennemin dibine kadar yolu var.
  • normalde burada gördüğüm bütün dolandırıcılık ve rezalet başlıklarında mağdura hak veriyorum yıllardır muhattap olduğum macfit'te böyle bir şey başıma hiç gelmedi.

2014'te ortaköy macfit'e kardeşimle üye oldum. hatta kardeş olduğumuz için oldukça indirimle bir fiyatla bizi aldılar (ortaköy'deki macfit, diğerlerinden biraz ayrı, kendi kafasına göre fiyat verebiliyor). 4 ay boyunca çalıştıktan sonra ayrılacağımızı bildirdik ve bir daha herhangi bir ücret ödemedik.

bu arada, üye olmak için tek bir imza bile atmadık, herhangi bir sözleşme yapmadık. isim, soyisim gibi klasik bilgileri aldılar ve bize bir içeri giriş şifresi verdiler, kredi kartı bilgilerini aldılar o kadar.

2016 ekim'de maslak uniq'teki macfit'e yine kardeşimle üye olduk. yine hiç bir şey imzalamadık, kart bilgilerimi verdim, isimlerimizi girdik, randevumuzu aldık vs ve çalışmaya başladık. aralık ayının son haftasında, ocak ayından itibaren yeni fiyatların geçerli olacağını bildiren bir eposta geldi. kardeşim ocak 2017'de ameliyat olacağı için ocak ayı boyunca donduralım dedik, gittik, dondurduk. burada da sıkıntı çıkmadı. hatta şubat ayında yeni fiyatın geçerli olduğunu, 30 ocak'ta yeni fiyattan çekim yapılacağını, iptal talebim varsa da 30 ocak'a kadar bildirmem gerektiğini söylediler. hatta kişi başı 20 tl olan dondurma ücretini de almadılar.

şu ana kadar rastladığım, hatta gidip yüzlerine de söylediğim tek sıkıntı bir telefon numaralarının olmamasıdır. bunun bilinçli olduğunu, web sayfalarından yazarsak veya eposta gönderirsek hemen geri döneceklerini söylediler. ülkenin bir çok noktasında iş yapan bu kadar büyük bir işletmenin tek bir telefon numarasının dahi ortada olmamasını ben de şaibeli, hatta korkutucu buluyorum ama şu ana kadar parasal anlamda bir yamuk yapmadılar.
  • 1 aylık kayıt yaptırdım ilk ay gidip gidememe durumuma bakıp daha sonra eğer seversem daha uzun vadeli üyelik yaptıracaktım fakat gidemeyeceğimi anlayınca üyeliğimi iptal ettirmeye gittim. bana ayın 1i ile 25i arası iptal yapılabileceğini, ayın 29unda gittiğim için önümüzdeki ayın iptalinin yapılamayacağını söyledirler.
    ben zaten 1 aylık üye oldum, nasıl bir hakla kartımı otomatik ödemeye bağlayabilirler? istesem zaten daha uzun vadeli üyelik yapardım. üye olurken kartın maalesef otomatik ödemeye bağlanmama seçeneği yok,nakit ödeme seçeneği de yok böyle bir firmanın sizi mağdur etme olasılığını düşünmeyerek üye oluyorsunuz.
    sonuç, karşınızda yetkili hiç kimse yok, müşteri hizmetleri yok, şubeye gidiyorsunuz yapamıyoruz edemiyoruz diyorlar, beni müşteri hizmetleri ile görüştürün v.s. diyorsunuz müşteri hizmetlerimiz yok diyorlar. sözde şubede görüştüğüm kişi genel merkezle görüşüp bana gün içinde dönecekti ama üzerinden 1 gün geçti hala kimse dönmedi.
    kılıfına uydurularak yapılmış bir dolandırıcılık yöntemi.