• sizinti yapan herhangi bir deligi yiyecek,icecek ile kapatabilen sıva uzmanı $ahis. bir seferinde delik radyator u yumurta akı ile diğer bir seferde ise sizinti yapan asit havuzunu cikolata ile kapatarak dumurlara suruklemi$tir
  • "okusaydı iyi bir mühendis olurdu" denilebilecek, a.b.d'li zihni sinir
  • hangi bölümde hangi sorunu hangi yöntemle çözdüğünün dökümü wikipedia tarafından yapılmış olan dizi kahramanı:
    http://en.wikipedia.org/…roblems_solved_by_macgyver
  • en çok da koli bandına gösterdiği ehemmiyet nedeniyle severdim bu adamı... kendisini hatırlamıyorum, bandı hatırımda... yüksek müsadenizle kendisine bir fan(te)ı olarak bandini demek istiyorum. evet telaffuzu bak gayvırdan daha kolay...
  • çocukluğumun bir numaralı kahramanı,her durumdan kurtulmayı başarmış adam,nerede olursa olsun çevresinde bulunan aparatlardan(tanga,külotlu çorap,ekmek içi,oto parfümü,dondurma kasesi vb) nükleer başlıklı füze bile yapabilirdi
  • tek kişilik a takımıydı bu arkadaş.ottan boktan bomba falan yapardı.bir de "dıdıdıdıdıdı dıııt dırıt dıııııııt dırıt dırıdırıdı dı dıııııt" şeklinde başlayan bir müziği vardı.
  • kayak yaparken çığ altında kalıp, kuş uçmaz kervan geçmez bir yerde fermuarına ip bağlayarak hayatta kalabilen birisiydi.
  • acelesi olmasa eninim kibrit kutusu ve içindeki 40 çöp ile atom bombası bile yapabilirdi ama hep acelesi vardı bu adamın. o yüzden küçük bir taş parçasından tank yapıp çıkıverirdi işin içinden hemen. okul çıkışı tostlu sofraların kahramanıydı o bizim için.
  • izleyen herkesin ya hayran ya asik oldugu kahraman. benim de askimdi tabi. oncelikle zeki, hem de nasil.. herseyden hersey yapabilen kisi. ilk ismini bilmiyorum ama soyadindan anlasildigi kadariyla iskoc asilli.. uzun kirli sari saclari, sade ve yakisikli yuzu, esprili tavirlariyla gonullere taht kurmustur. daha otesi hep mutevazi olmasina ragmen kendine inanilmaz guvenir de..
    bir karincali bolum aklimdan cikmamistir, bir de yanilmiyorsam afganistan gibi bir yerde bir bayanla yakinlasmistir, ki butun izleyen kiz cocuklari o anda kiskanclik nedir ogrenmistir.
    yakisiklidir, zekidir, kendine guvenir, elektronikten anlar, yaraticidir, kahramandir, centilmendir, sevimlidir, esprilidir.. gelmis gecmis en cazip erkek dizi karakteridir. (sayid* bile onun yanina ancak yaklasiyor.)
    kucukken ona asik olanlar buyuyunce de hizli klavye kullanan ellere, telleri birbirine baglayip bozuk aletleri calistiran zekaya, bir de herseyden ote nezaketini kaybetmeden ukala olabilen sevimli erkeklere (ozellikle uzun sacliysa) hasta olurlar..
  • çocukluğumun idolü, aşkı, herşeyi olan adam.. hala daha jenerik müziğini unutamadığım dizidir bu..

her halt hakkında bilgisi vardı, çok zekiydi, o kadar şeyi nasıl bilir diye hayretlere gark ederdim genelde. fox mulder'a bu kadar hastaysam kesin bu adamın ilk göz ağrım olmasının sebepleri vardır. kafalarındaki sürüyle bilgiden duruma en uygun olanını çekip çıkaracak zekaya sahip olmaları açısından pek benzetirim kendilerini..

jenerik demişken;

http://www.youtube.com/…?v=brjuhxqxfja&search=gyver
hesabın var mı? giriş yap