• robert rodriguez'in muhteşem şiddet/aksiyon serisinin harika ikinci halkası.

--- spoiler ---

--- spoiler ---

star wars'la resmen sağlam t....k yapmışlar. machete'nin elemanın suratını ateşe vermesi süper bir obi wan-anakin göndermesiydi öldürdü beni.

filmin başındaki "adamın bağırsağını helikoptere dolayarak kafa koparma" sahnesi bir şiddet başyapıtıydı.

en sonda herifin astronot kıyafeti giymesi sinemayı komple öldürdü zaten.

mel gibson süperdi (silver mask)

lady gaga; olağanüstü, the chameleon tiplemesi zaten harika. ilk filmdeki lindsay lohan'da iyiydi ama, nedense ikisi arasında paralellik kurdum.

banderas'a kıyan ekibin ilk filmdeki texas'lı faşolar olması eğlencelikti, yoketti.

keranacı hatun tayfanın cinneti efsaneydi.

network hala iyi çalışıyor, padre'yi öldüren herif witchtrap tarkan'a çok benziyor deliriyorum her defasında.

trejo'nun üçlü machete'si ve elektrikli machete'si ekol.

filmin belki de en manyak sahnesi; she'yi karbonitte dondurup han solo yaptılar ya lan. önümdeki koltuğu tekmeledim resmen. olamaz ya, herifler dünyanın en iyi filmini çekmişler.

--- spoiler ---

--- spoiler ---

b sınıfı harika bir trash movie. benimen sevdiğim tarz bu tarz ve izlerken zevkten 4 köşe oldum. ikinci yarıda bayan bir kısa bölüm haricinde film manyak.

the expendables'la beraber machete apayrı bir aksiyon efsanesi, benim için 10/10. şu filmi kimse eleştirmesin lütfen, bu direk işlemciyi yakış filmi.
  • son güncellemeyle kadrosuna vanessa hudgens, edward james olmos, william sadler ve cuba gooding jr. katılmıştır. bu kadar adamın filme oscar alma veya astronomik ücret vaadiyle katıldığını sanmıyorum. amaçları eğlenmektir diye tahmin ediyorum, zaten izleyici kitlesinin de amacı o. gidelim şu 90-100 dakikalık filme, azıcık kafa dağıtalım. yıllardır ciddi işlerde izlediğimiz aktörlerin b filmi versiyonlarını izleyelim; gülelim, eğlenelim değil mi ama.

robert rodriguez eleştirilecekse spy kids serisi saçmalığı yüzünden eleştirilebilir. zevk için çektiği ve hayran kitlesi topladığı b filmleri için yerden yere vurmak hata olur.
  • --- spoiler ---

"machete happens!"

--- spoiler ---
  • işi bilen tarafından yapıldığında b film'in ne kadar eğlenceli olabileceğinin ispatıdır. ha tabi herkes bundan hoşlanmayabilir pek ala. hatta filmin içinde bir çok "görece" daha kaliteli filmlerin barındıramadığı kadar mesaj taşımaktadır. neyse hacı abi, göğsünü gere gere "b film seviyorum" diyenlerdensen mutlaka seyret (eşeklik etme ilkini de seyret). böyle filmlerle alakan yoksa "bu ne lan çok saçma" diyip zamanını ziyan edeceğin bir film olacaktır senin için, sonra uyarmadılar falan deme.
    unutmadan,
    lady gaga az gözüküyor ama ben bu hatunun böyle bir role bu kadar yakışacağını tahmin etmiyordum.
  • robert rodriguez ve ekibi bir kadının üstünde gene yaratıcı bir silah tasarlamışlar :)

rose mcgowan

sofia vergara
  • yeni fragmanının sonundaki "helikoptere adam fırlatma" sahnesi ile şimdiden yaran film.
  • ilk posteri meydana çıkmıştır. elf gözlerim beni yanıltmıyorsa amber heard var filmde.

(bkz: #28571863)
  • yarım saat daha kısa olsaymış tadında olurmuş. ilk filmden iyi bulmadım yalnız. machetenin macheteyi de epey az kullanmış gibi geldi bana. mel gibson ı da özlemişiz ama adamın suratı bildiğin köseleye dönmüş *.

lady gaga ilginç bir seçim olmuş ama hatun epey kotarmış bu işi.
  • çok fazla mantık hatası var.

(bkz: düz adam)
  • bir robert rodriguez yapımı daha...kadro yeter zaten...meraklısı olmayana zaten izlenebilecek bir film değil uzak dursun...meraklısına...amber heard 'a tam hasta oldum...
    --- spoiler ---

amber heard'la machete'nin seviştiği sahnede 3d gözlüklerinizi takın uyarısına koptum...
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap