• bir hata olustu cunku bir
    hata olustu diyebilen mucize
  • bes yil pc kullandim, alti yildir da mac kullaniyorum. mac'e gectikten sonra anladim ki pc kullanirken ister istemez cok teknik bazi seyleri ogrenmeniz gerekiyor. registry neymis, format nasil atilirmis, driver nasil yuklenirmis, virus nasil bertaraf edilirmis, bir is icin uygun program nasil bulunur ve nasil crack'lenirmis. diyeceksiniz ki bunlar cok teknik seyler degil, bunlar temel pc bilgisi ve herkes biliyor..

mac'e gectiginizde bu tarz seylere hic kafayi takmiyorsunuz iste. uninstall icin programi cope at, format icin cd'den baslat yes'e bas, driver denilen seyi birak baskasi dusunsun, virus'u unut, temel islemler icin hazir gelen programlari ve mac'in ucretsiz program paketleri ile mac'i kutusunda cikarttigin anda hayatinda bir kesintiye ugramadan yaptigin islere devam et.. daha ne olsun?

sezgisel arabirimi sebebiyle neyi nasil yapacagim diye forumlarda omur tuketmedigim, hizli verimli ve stabil calismasi sayesinden veri kaybedip hicbir seye bastan baslamak zorunda kalmadigim, software yada hardware problemleriyle karsilasip oradan oraya tasinmadigim icin, mac kullanmaya devam edersem fiili olarak omrume bir iki yil eklenecegini dusunuyorum.
  • cok cabuk olgunlasan ve genelde iskocya civarinda yetisen bir elma turu.
  • 12 senedir bilfiil karnımı doyuran alet.. ama bi kutu baklava yaptırıp yollamışlığım var mı? yok...
  • bugun "bilgisayarima" sunu yaptim bunu yaptim demeyen, bugun "bilgisayarimla" sunu yaptim bunu yaptim diyen insanlarin bilgisayari.
  • sorunum şu: evimin bulunduğu 100-150 metrekarelik alanda mac bilgisayarlar açılmıyor. sadece güvenli kipte açılabiliyor.

yardımcı olmak isteyenler için detay bilgiler: yakınımızda baz istasyonu yok. yüksek gerilim hattı yok. evdeki elektrik tesisatımız ile ilgisi yok. eve gelen elektriği tamamen kapatıp powerbook'u açmaya çalıştım o da açılmadı. 3 tane mac bilgisayarım var hepsi gri ekranda kalıyor, bir müddet sonra hd hatası verip siyah ekran oluyor.

tanım: evimin altında yatır olduğu için çalışmayan makina.
  • çok güzel cihaz çok.
    profesyonel işi, yarı yolda bırakmaz.
    mac person olamayan bok atar mac'e , olan ise herşeye bok atar.
  • motorola based computing ittifakinin ayakta kalabilmi$ tek uyesi. (bkz: amiga) (bkz: atari) teslim olmu$ diger firmalardir..

yedi yil sonra edit'i : artik mac de intel kullaniyor.
  • ilk olarak 1984 superbowl yayininin devre arasinda 'on april 24 apple computer will introduce macintosh, and you will see why 1984 won't be like 1984' sloganini george orwell 'in 1984 temasiyla birlestirerek tanitima sunulan, yerlesik mouse, disket surucu ve grafik arabirimle gelerek bir ilk olmayi beceren, gunumuzde icindeki islemciler mototrola, apple ve ibm isbirligiyle uretilen fakat buna ragmen her ne hikmetse 100 mhz fsb ve agp 2x destegini yeni yeni vermeye baslamis; pisi piyasasindaki hemen her firmanin gerek tasarimini gerek isletim sistemini parca parca kopyalayip cok baska biseymis gibi sunmaya calistigi sevimli bilgisayarlar topluluguna verilen genel isim.
  • mac kullanmadan once mac hakkinda dusunduklerim

-ne gerek var o kadar para vermeye. pclerde ayni seyleri daha ucuza yapiyor
    -mac kullanmak limuzin le tuvalete gitmek gibi birsey
    -unutmasin ki fareler, kedi herzaman fareyi yer

cok pismanim
    (cezami bazen wintel kullanmak zorunda kalarak oduyorum galiba)
hesabın var mı? giriş yap