• oguz atayın oyunlarla yasayanlarını şehir tiyatrolarında sahneye koyup eline yüzüne bulaştıran zat. atay iyi ki hayatta diil ayrıca şehir tiyatrolarından uzak durma vakti gelmiş dememe neden olan kişinin ta kendisi. oyunu mahsun kırmızıgül türküsüyle açıp istiklal marşı kıvamında bitiren, ironi yapiym derken bayağılaştıran yatarıcı kişi de budur. ne tesadüftür ki anayurt otelin zebercet'i de macit ve koperdir. tiyatro rejisörlüğündeki başarısızlığın aksi gibi iyi bir oyuncudur.
 • (bkz: zebercet)
 • (bkz: gün koper)
 • en son omer kavur 'un karsilasma adli filminin senaryosunu kaleme almistir. hem senarist, hem de oyuncu olarak turk sinemasinda yerini saglamlastirmistir. ozellikle anayurt oteli oyunculuk kariyerinin zirvesidir. bunun yaninda ahh belinda ve bir yudum sevgi filmlerindeki yandan yemis, biraz pisirik orta direk tipleri cok iyi canlandirir. ahh belinda da cocuklarin yaninda gaz cikarttiktan sonra, serap rolundeki mujde ar 'in kendisine kizmasi sonucu 'peeeh,insan kendi evinde de rahat rahat osuramazsa ne anladik' tarzindaki yorumuyla gonullere ayrica taht kurmustur.

  omer kavur 'la gece yolculugu, akrebin yolculugu, anayurt oteli ve karsilasma filmlerinde ortak calismislardir. tum bunlar bir yana yine mujde ar'la oynadigi adi vasfiye adli filmdeki capkin igneci rolundeki basarisi unutulmaz. son yillarda bembeyaz olan ve uzattigi saclariyla oldukca degisik bir gorunum kazanmistir.
 • yakın çevresi kendisine coop diye hitap eder
 • şehir tiyatrolarında oynayan antigone'nin yönetmeni.
 • kurtuluş dizisinde oynadığı yunanlı general (yanılmıyosam) hacıanesti karakteri muhteşemdi. bi de ah belinda nın başlarında şoktaki müjde ar'a "sakin ol karıcığım" deyişlerini unutamam. bi de bu oyuncunu tipini herkez tanır ama ismini kimse bilmez, ismi tipine uymuyo gibi bencede.
 • bir kaç eli yüzgün projede daha yer alsa "unutulmaz usta oyuncu" gibi lakaplarla filan anılırdı zannımca.. az sayıda filmle de olsa büyük işler çıkarttıktan sonra oyunculuktan vazgeçmesini anlayamıyorum.. sanırım senaryo işlerine merak sarmış ve vaktini ona harcıyor..bazı yarışma jürilerinde de adına rastlıyorum.. ama ben böyle önemli bir oyuncuyu- ne kadar seçici olursa olsun- sahnede ya da yeni türk filmlerinde görmek isterim. oyunculuk yapması, anayurt oteli ne trt'ye mailler atarak ulaşmaya çalışan nesle boynunun borcudur diye düşünüyorum. yapımcıları mı beğenmiyor uğur yücel gibi.. hem senaristlikte var..yazsın uğur yücel gibi ve oynasın işte.. hele onunla izlemek şimdi aklımdan geçti de ne güzel olurdu.. neyse kendisine buradan haddimi aşarak sesleniyorum.. lütfen, sinemaya gidip kendisini izlemekten alı koymasın bizleri..
 • rumuz goncagül de yine bu kıymetli sanatçi abimizin kaleminden çıkma bir filmmiş.. seviyoruz kendisini..
 • an itibariyle 20. ankara uluslararası film festivali açılış töreninde yaptığı ödül konuşmasında darbecilere ayar vermiştir.
hesabın var mı? giriş yap