şükela:  tümü | bugün soru sor
 • resmi ismi demokrasi parkı olan park.
 • teleferik ile gecmesi 5 dakikada mumkun olan park
 • içinde iki adet cafe/lokanta tarzinda işletme mevcut olup, boğaza bakarak kahve içmenin tadının çıkarılabileceği yer. söz konusu işletmeler ruhsat alamadığından alkol bulunmaz.
 • işbu izmirli suserin istanbula geldiği ilk sene yağan karın zevkini sürebilmek için sabahın 8'inde deli gibi koşturarak gittiği parktır bu park. karşılaşılan manzara ne sözle ne başka bir şekilde anlatılabilir.

  ayrıca söz konusu parktan adalar tarafına doğru hüzün yapıp ufuklara dalmanın zevki de ayrıdır. "
 • güneş battıktan sonra daha da güzelleşen, inanılmaz hoş bir manzaraya sahip olan yer... karanlıkta uzaktaki gemilerin ışıklarının boşlukta uçuyormuşcasına hareketleri izlenerek bundan acayip zevk alınan ve saatlerce oturulup çay içilerek manzaraya dalınan, huzur dolu mekan.
 • "istanbul yaya sergileri 1: nisantasi" kapsaminda bagimsiz fason hareketi isimli proje grubu* parki cevreleyen inanilmaz cirkin ve anlamsiz duvarlardan iki kucuk parcayi yikarak iki tane muzik kutusu yerlestirdiler.. sonra sergi bitti, muzik kutulari sokulup gitti ama o yikilan bolumler oyle kaldi.. biri itu'nun hemen karsisinda, digeri de sola donup abdi ipekci'ye dogru giderken.. o bosluklara bakinca farketmek cok daha kolay duvarin anlamsizligi ve cirkinligini.. hatta bir de duvarin yikim 'operasyonunu' anlatan kucuk bir cizgi roman hazirlayip bastirdi bagimsiz fason hareketi, yolunuz duserse nisantasi'nda reasurans carsisi'nda gerekli seyler'de var sanirim hala..
 • ankara'daki segmenler parki havasini az biraz da olsa solutabilen [burada* mangal havasi da solunabiliyor.] bir istanbul parki. aileler piknik organizasyonu, cocuklar top ile oynanan sporlar ile ilgilenirken sessiz sinema, hafiza oyunu, el kizartmaca, karisik eller [ah, ismi bu olsun bunun], birdirbir, gures, gidiklamaca vb. oyunlar oynayabilir, onlar**in tuhaf bakislarina karsilik verebilirsiniz.

  ve unutmadan: eger kopeginiz ile giderseniz, racon dogrultusunda elinizde bir adet sopa bulundurmaniz gerekir. eger kedi ile giderseniz -ki bu yapilacak en bir sacma sey oluyor-, kedinizi salmayin.

  bir dipnot daha: gece giderseniz, kimliginiz yaninizda olsun. duruma gore kesici, oyucu bisiler de gerekebilir; ben polislerin yalancisiyim.
 • duruma göre eskrim bile yapılabilen park'tır kendisi. bi guzel dondurma da yenir orada. sonra çıkış olarak duvarı kullanmak teşvikiye ahalisi tarafından garip karşılanabilmektedir. ["hesap fazla geldi de"] ayrıca sopalı köpek gezdirenlerin dışında kafeste kedi getirip kedilerini yeşilliklere salanların da dikkat çekebileceği park.**
 • pek cok kere yankesicilere öteberi kaptırıldıgını bildigim, bilmeme ragmen sallamayıp maçka-taşkısla arası gecit olarak kullanmaya devam ettiğim, ancak olayı abartıp insanları donla bırakmaya basladıkları mekan.