şükela:  tümü | bugün
  • facebook'ta bir arkadaşımın paylaştığı ilanda denk geldiğim sapıklar.

başlığı 20 eylül maçka parkı tecavüz olayı olarak açacaktım ama bu yaşanan olayın birçok defa yaşandığını duyunca konunun genel bir başlık altında olmasının daha iyi olacağını düşündüm.

işin özü parkta yaşayan/takılan sapıklar sokak çocuklarına, kimsesizlere ve gördükleri hayvanlara çalıların bulunduğu alanda tecavüz ediyorlarmış.

bu yaşanan olay ise şöyle;

"biraz agir bir olay ama insanlar bilsin istedim.
    dun aksam saat 6 civari, maçka parki'nda, kopek gezdirirken, calilarin arasinda bicak zoruyla tecavuze ugramak uzere olan 20 yasinda kimsesiz bir sokak cocugu cirilciplak firladi onumuze. birisi demir sopayla vurmus, digeri bicagi dayayip soymus. fazlasini soramadim, zaten şoktaydı.
    5 kere aradigim polis, ilk aramamdan tam 1 saat 20 dakika sonra geldi. yaklasik yarim saat ortalikta dolanan tecavuzcu, polis gelene kadar kacmisti. olayin kurbani olan, muhtemelen zihinsel sorunlari da bulunan cocuk da polisi gorunce kacti. "korkma, seninle gelecegim, birlikte gideriz" dedim. saganak yagmur altinda gozumun icine bakip, aglayarak kosup uzaklasti. bir sey yapamadım.
    polise neden gec geldiklerini sordum. trafik vardi dediler. motorlu ekip yokmus, is yogunmus, falan filan. yarim saat once gelselerdi o zavalli cocugu ifadeye bizzat götürür, bu sapiklari muhakkak tutuklatirdim. olmadi.
    daha berbat tarafi, bu sapiklar parkta yasiyor. sokak cocuklari ve parkin kopeklerine surekli tecavuz ettikleri, uyusturucu sattiklari soyleniyor. gozlerden uzak falan da degil. macka parki'nda. sikayetlere ragmen devlet orada yok. polis yok. ozel guvenlik gece kapiyi kilitleyip kulubesinde cay iciyor. ben de sinirimden 2 gecedir uyuyamiyorum. o cocugu bulsam da ikna etsem polise gitmeye diye bakiniyorum.
    ama bu arada rahat olun(!). polis ozel guvenlige talimat verdi. bunlarin kaldigi yeri yakin dedi. kafalarini da kirin dedi. oyle.
    ozet: ailen, yakinlarin, paran, gucun yoksa istanbul'un ortasinda bile halin budur. ha bir de aksam saatinde ortalikta dolasmayin."

https://www.facebook.com/…4425221905228?pnref=story