şükela:  tümü | bugün
 • bebek arabası(puset) markası. ingiliz. ucu bir arada seklinde full set bir araba. buyuyene kadar kullanabiliyor bebek. hatta isterse kendi cocuguna bile kullanır şeklinde evladiyelik.
 • (bkz: hasim iscan gecidi)'nden geçerken her gördüğümde bana (bkz: mclaren mercedes)'i hatırlatan bebek arabası markası.
 • bazı modellerinin katlanma esnasında çocukların parmaklarının kopmasına sebep olduğu tespit edilen ve bu modelleri piyasadan toplatılmaya başlanan puset markası (bu modeller tabii ki türkiye'de hala satıştaymış)

  http://www.hurriyet.com.tr/…em/12905300.asp?gid=229
 • haberi okuduğumdan beri parmak koparma biçimini hala hayal edemediğim puset markası. hayır ben satıyorum bunlardan, hatta kaç zamandır satılıyor türkiye'de, bir gün olsun en manyak müşterinin bile bu şekilde bir sorusuna denk düşmedim. ki zamanı geldiğinde tercih edecek olsam kesinlikle alacağım marka yine budur. hele ki techno xtye verdiğiniz paraya bakmayın doğumdan itibaren çocuk 25 kiloya gelene kadar (ki bu ortalama 5 yaşına denk düşüyor) kullanılan bir modeldir. maclaren türkiye'de satılan en kullanışlı ve kaliteli puset markasıdır. ha puseti çocuğa kapattırıyorsanız o ayrı..
 • bebek pusetlerinin ferrarisi.

  haftasonu istinye park'a gidildiğinde, şıkır şıkır giyinmiş bayanların çocuklarını hep bu pusetlerde gezdirdiği görülebilir. hatta pusetin kancasına asılmış bir louis vuitton çanta, haftasonu gezmesinin vazgeçilmez detaylarındandır.
 • eşşek ölüsü gibi bir maxi cosi'yle bir sene kadar işkence çektikten sonra havadan hafif bir maclaren almıştık. yok böyle bir rahatlık. üç senedir kullanıyoruz. diyelim ki kızım içinde uyudu ve merdivenden çıkmak gerekiyor. puseti kızımın rahatını bozmadan tuttuğum gibi kaldırıyorum ve merdivenden öyle çıkabiliyorum (gerçi bende deli kuvveti vardır ama puset gerçekten hafif).

  puseti üç yıldır milyon kere katlayıp açtığımdan diyebilirim ki, şu parmak biçme meselesinin nasıl olacağını hiç anlayamadım. belki çocuğun puseti bir kenarından tuttuğunu fark edemeyen birisinin katlamasıyla olmuştur. çünkü bir çocuğun kendi kendine katlayabileceği yapıda da değil alet.

  şundan eminim ki markası maclaren olsun olmasın katlanan bir puseti kapatırken çocuğun eli olmaması gereken bir yerdeyse mutlaka ciddi zarar görür. katlanan pusetlerin katlanma amacı, arabanın bagajında ya da evde olabildiğince az yer kaplaması. katlandığında neredeyse sopa boyutuna gelecek kadar sıkışıyor bunlar. yani şılak diye sertçe kapatıyorsunuz ve parçaları arasında herhangi bir boşluk kalmıyor. eyfel kulesi'ni bu yöntemle katlıyor olsak toronto kulesi'ne dönüşür, o kadar verimli. pusetin iskeleti bu sırada araya ne girse ezebilir, kırabilir, kesebilir. iyi de çocuklu ailelerin bu konularda zaten hep dikkatli olması gerekiyor, anne baba dikkatsizse, çocuk da olması gerektiği gibi maceracıysa zaten her şey tehlike. cereyandan kapı çarpar eli sıkışır, yeni paspaslanmış yerde koşar kayıp başını kanatır, makas geçirir eline kendini sünnet etmeye çalışır (yapanın adı bende saklı).

  daha da önemlisi, puset çocuk üzerinde otururken kendi kendine katlanıp mı parmak kesmiş? böyle bir durum yok. bu mantıkla annesi fırının kapağını kapatırken çocuğun eli sıkışıp parmağı kırılsa bundan arçelik mi sorumlu tutulacak?

  edit: öğrendiğime göre şimdiye kadar gerçekleşen on iki kazanın bir kısmında çocuk gitmiş elini katlanan pusetin içine sokmuş (anne - baba olmanın anlamını hatırlayalım), diğerlerinde anne ve babalar çocuk pusetin içinde otururken katlamaya çalışmışlar (beyin sahibi olmanın anlamını hatırlayalım). ama aptal uygarlığımızda her şey moronlara göre düzenlenmek zorunda: bu on iki kişi, kediyi mikrodalga fırında kurutma düzeyinde salak olduğu için maclaren bir milyon pusetini geri çağırmak zorunda kalıyor. kendi firmammış gibi içime oturdu.
 • türkiye'de şubat 2010'da satışa sunulacak yeni modeli grand tour lx'in göz kamaştırdığı marka. maclarenin diğer modelleri ferrariyse bu modeli rolls royce olmuştur. eskisini getir yenisini götür kampanyası olsa keşke...
 • grand tour lx modeli ile quinny lere benzemiş bebek arabası.
 • fiyat-performans açısından alınabilecek en iyi bebek arabasıdır. eğer çok kişide var, daha farklı birşeyler olsun derseniz; özel tasarımları, her yıl temel üç modelinde renk-desen anlamında limitli beş altı farklı varyasyonları söz konusu, biraz piyasa araştırması yapılırsa mutlaka istediğiniz gibi bir model bulabilirsiniz.
 • edinmeyi düşündüğüm, ingiliz menşeili kaliteli ve ergonomik bebek arabası üreticisi. uzun zamandır erteliyorum almayı. neyim mi eksik?(bkz: )louis voitton