şükela:  tümü | bugün
 • kabus gibi bir satın alma tecrübesi yaşatmıştır.

  akfa bilgisayar'dan alıp yeni ürünler sayfasında sergilediği bir mac pro'yu nakit ödeme ile aldık. kurduktan sonra arızalı olduğunu farkettiğimiz ürünü servise götürünce kasa içinde tornavida izleri ve bilkom'daki eski servis kayıtları ortaya çıktı. sıfır olmadığı ayan beyan orataya dökülen bilgisayar için bizi defalarca hiçbir ilişkimiz olmayan akfa bilgisayar ile muhattap ettiler. tüm iyi niyetli sözlü girişimlere rağmen 5 gün sonunda sigortalarımız atıp bilkom'u ayağa kaldırdığımızda akfa bilgisayar'ın fiyat farkı olmadan yollamayı kabul ettiği sıfır üründen ise utanmadan 1000 lira fark isteyip, "5 gündür zarar gördünüz" falan diyerek iyi niyetli ayağıyla 500'e düştüler. ölümü gösterip sıtmaya razı etme taktiklerinden de haberdarlar yani.

  biz de iyi niyetliyiz ya, adamlara farklı üründen fiyat farkı girmesin, ödeyelim falan diye konuşuyoruz. akfa'nın yollayacağı ürün fiyatının bilkom store'da kdv dahil olarak zaten yaptığımız ödeme ile aynı olduğunu görüp uyanmasak havadan 500 lira daha sokacaklar yani. en son kendileri ve akfa ile yapılan bir konferans görüşmede 5 kuruş fark vermeyeceğimizi söylediğimizde ise "akfa kabul eder mi, bilemiyorum" şeklinde efsanevi bir manevra ile kabul etmek zorunda kaldılar. ulan, zaten verdiğimiz para yollayacağınız aletin fiyatıyla aynı, akfa da aynı bilgisayarı fiyat farksız yollayacağını zaten senden önce bize söylemiş; neyi kabul eder mi bilemiyorsun?

  velhasıl, paranızla satın aldığınız böyle bir rezaleti çözüme kavuşturabilmek ve verdiğiniz paranın değerinde bir bilgisayarı sağ salim alabilmek için bilkom merkeze kadar her yeri ayağa kaldırmanızı gerektiren bir yermiş.

  uzak durun. mac alacaksanız da elmasepeti var, bilkom var, ikinci elde sahibinden.com falan var. bu adamlardan uzak durun, mac'den de tiksinmeyin.

  aynı olayın akfa bilgisayar yüzüyle tanışmak isteyenler içinse; (bkz: #16529856)

  p.s. sıfır diye satmaya çalıştıkları arızalı ikinci el ürün için aldıkları paranın 8000 lira civarında olduğunu da belirtmek istiyorum. anlattığım olayın her türlü kanıt ve kaydı mevcuttur. üzerinden zaman geçince unutulmuş ya da soğumuş değildir.
 • genç ve dinamik bir kadro ile her türlü apple arızasını en kısa sürede çözen şirket.
  bununla birlikte online alışveriş ile satınalma işlemleri de sitelerinden yapılabiliyor.
  http://macmarketi.com/
 • istanbul/bostanci'da bagdat caddesinin hemen basina bulunan yerleri ile cok iyi hizmet veren bir sirket. vallahi super hizmet. elinizde mac filan varsa tamir olacak ve garantisi yoksa direk buraya verin, gerisi tamam.
 • #28736814 no'lu entrymde bahsettiğim ve yaşadığım paykom tecrübemden sonra anadolu yakasındaki en iyi apple servisi olduğuna kanaat getirdiğim servistir. kazık ve dolandırıcı paykom ve servis süresini fazlasıyla uzatan pupa gibi servislerin yanında işinizi acilen gören uygun fiyatlı bir servistir. günün 12 saati apple mac cihazları kullanan ve bu cihazlar sayesinde para kazanan biri olarak kesinlikle önerdiğim bir yerdir.
  yetiştirmem gereken işler varken harddisk sorunu yaşayıp ssd taktırmaya karar verip burayı seçtim. işimin acil olduğunu söylememle birlikte 1 saat içinde yeni ssd takıldı ve tüm bilgilerim ve programlarım direkt yeni harddiskime aktarıldı. (aynı işlem için paykom yine abartı ve saçma bir fiyat çekerken pupa da işimin çok acil olduğunu belirtmeme rağmen akşam üzeri bırakırsam ertesi gün alabileceğimi söyledi) apple cihazınızda herhangi bir sorun varsa düşünmeden buraya gidin ve özellikle ismail isimli arkadaşı sorun, size fazlasıyla yardımcı olacaktır.
 • bir apple ürünü satın alırken nasıl bir servis sunduklarını bilmediğim, ancak bir apple ürünü satmak üzere işiniz düştüğünde gayet ukala ve küçük dağları ben yarattımcı elemanlarla karşılaşabildiğiniz bakkal.
 • güvenilir midir diye merak ettiğim ikinci el mac satış sitesi. pil devrinin 4 olarak yazıldığı bir ürünün fotoğrafında şarj girişine resmen tecavüz edilmiş gibi duruyor. o hale gelen şarj girişinin o hale gelmesi için en az 500 kere falan kablo takılıp çıkarılması lazım. güvensizlik hissi geldi o yüzden biraz.

  edit: şimdi fark ettim ki sanırım her ürün için aynı fotoğrafları kullanıyorlar, her ürünün kendi fotoğrafı vardır diye düşünmüştüm ki öyle olması daha iyi olurdu.