şükela:  tümü | bugün
  • türk kadının hastalığıdır. bir ayı seviciliği var bunlarda, bilinen bir gerçek. efendi adam ile yapamıyorlar.
  • şiddete maruz kaldığı zaman kadın hakları olmadığından dem vurur.

efendi yerine piç erkek tercih etmenin sonucu.
  • hayatta kalma şansları diğer kadınlara göre çok daha düşük olan kadınlardır.
  • egosuna yenik düşen kadındır.

genelde şöyle olur; maço halini sevip sevgili olur, sonra onu hizaya getirmeyi, hanımcı yapmayı kendine motto edinir. çünkü bu bazı kadınlar için korkunç derecede önemli bir başarıdır.
    bu tıpkı vahşi bir ayıyı evcilleştirmiş, evcilleştiremese de kafasını uçurup kürkünü kendine palto yapmış bir taş devri insanının içindeki güdü gibidir.
    bir kadın için bu gerçek bir başarıdır.

bir hatunun efendi yerine piç adam tercihi bile bu sebepledir bence. o her boka atlayan adamı kör kütük kendine aşık edip hiçbir şey göremeyecek hale getirmek. ya da getirmiş olduğunu düşünmek, mental açıdan ciddi bir tatmin kaynağıdır.

bu ilkel dürtülerin kazanabileceği en büyük zaferdir.
  • türkiye'de kavram karmaşası var. ayrıca insanlar nedense sürekli tek boyutlu düşünme eğiliminde.

mesela bir erkek ya piçtir ya efendidir.
    ya maçodur ya da feminendir.

adam diyor ki "ay kadınlar maço sever tabii, ne anlarlar efendi adamdan?" bu ne şimdi? gerçi efendi tanımını sorsak da garip gureba iç bayıltıcı bir nerd çıkabilir altından. kadınlar "erkek"lerden hoşlanırlar. mesela erkekler, sevdikleri kadınları koruma kollama eğilimindedirler, içgüdüsel bir şey bu. kadın da bunu görmekten hoşlanır. ben severim yani bana ilgi göstermesini, üzerime düşmesini, günlük hayatım konusunda bana tavsiyeler vermesini, bir rahatsızlığı varsa açık açık söylemesini. ama bunu abartıp da hayatı zindan etmek, hesap sormak, sıkıştırıp durmak olarak niye algılamak istiyorsunuz anlamıyorum. her şeyi illa varoşluk ekseninde ele alacaksınız. yavrum sizin sınırlarınız yok mu? denge diye bir şey bilmiyor musunuz bu hayatta?
  • (bkz: maço erkeklerden hoşlanan erkekler)

ekşi team tarafından eşit koşullarda tektipleştirilmek istiyoruz. bizi de aşağılayın :(
  • dışarıda aslan olur beni korur, evde kedi olur bana prensesler gibi davranır diye hayal kurarlar. sonra evde de aynı olan aslandan dayak yerler. sonra neden böyle oldu? ya ne olacaadı?
  • çevresinde maço erkekler prim yapıyordur.

kadınlar sadece kendileri için değil çevreleri için de uygun erkeği seçer.

kadınlar, dışardan ilişkilerinin nasıl göründüğü konusunda takıntılı varlıklardır.

bu nedenle bazen sevseler de ayrılır, sevemeseler de devam ederler.
  • korku ile zehirlenmiş kadınlardırlar ve büyük ihtimalle babaları tarafından sevgisiz bırakılmışlardır.
    bu tip kadınlar sadece sert ve güçlü bir adamla birlikte olurlarsa güvende olacaklarını düşünürler. bunların bir de para ile zehirlenmiş versiyonları vardır onları da başka zaman anlatırım.
  • cellatına aşık olan psikolojisi bozuk tiplerdir