• sürekli fan sesi duyan arkadaşların etkinlik monitöründen accountsd adında bir işlemin çalışıp çalışmadığını kontrol etmesini tavsiye ediyorum.

bu işlem, işlemciyi %400 oranlarında kullanabiliyor ve haliyle cihaz sürekli fan açıyor. bu sorunu gidermek için icloud hesabınızdan çıkış yapıp, cihazı yeniden başlatmanız ve hesabınıza tekrar giriş yapmanız yeterli olacaktır ancak sorun çözülmezse aynı şekilde çıkış yapıp, yeni kullanıcı açmak sonra açılan kullanıcıyı silip tekrar ana hesabınıza giriş yapmakta çözüm sağlayabiliyor.

eğer tecrübeli bir kullanıcı değilseniz apple destek ile iletişim kurup bu işlemi yapmanızı tavsiye ediyorum çünkü veri kaybına uğrayabilirsiniz.

sorun accountsd kaynaklı değilse yine apple destek ile görüşüp sorununuzu çözebilirsiniz.
  • henüz tim cook’un haberi yok, ne zaman başlığı açtınız amk.
  • imac pro'nun 2017'de çıkmaya başladığını bilmeyen yazarların kullanmaması gereken işletim sistemi.
  • vay amk safari’de gezdiğimiz, video konferanslara katılmak amacıyla kullandığımız için boş insan olmuşuz.
    şu apple başlıklarında sürekli yaftalanmamak elde değil *
  • spoiler!

"bilgisayar sorunsuz çalışıyor ise, yeni sürümün özelliklerine ihtiyaç duyulmadığı sürece güncelleme dertten başka şey değildir"

spoiler!
  • üst menü yerleşimi bok gibi olan işletim sistemi. dev gibi boşluklar ve kapatılamayan gereksiz ikonlar eklenmiş.
  • bir yükledik idenin anası sikildi. arkadaşlar java tabanlı ide kullanıyorsanız güncellemeyin!
  • iş için kullanıyorsanız yüklemeyin. ben zevk için kullanıyorum şuan iş bilgisayarım ayrı. iş için kullanmıyorsanız da yüklemeyin. lan bildiğin çalışmıyor oğlum makina nerdeyse ? şaka mı bu. ne yapıyor 6-7 tane mülakattan geçirdiğiniz o dahi mühendisleriniz anlamıyorum. çoooook yavaş. yani öyle böyle değil. mid 2014 e yükledim. anladık yeni cihaz değil falan ama. catalina çatır çatır çalışıyordu bu kadar fark olması saçma.

yıllar sürüyor uygulamaları açması. app store çalışmıyor. pycharm, abartmıyorum 4 dakika sonra açıldı.

sanırım temiz bir kurulum yapacağım. bilgisayarda 109 gb other storage var. bunu temizleyebilen bir program varsa yeşillendirsin.
  • maalesef su ana kadar deneyimim son derece kararsiz ve guvenilmez oldugu yonunde. henuz yeterince stabil degil.
  • yil olacak 2021 ama halen trackpad ve apple uretimi olmayan mouse'larin scroll yonunu ayri ayri ayarlayamiyoruz sistem ayarlarindan. scroll reverser gibi programlar kullanmak zorunda kaliyoruz.

her seyi dusunen adamlar bunu yapmamakta nicin israr ediyorlar?

ek:
    ayri ayarlar var ama birini degistirince digeri de degisiyor.
hesabın var mı? giriş yap