şükela:  tümü | bugün
81 entry daha
 • dün ilk güncellemesini alan işletim sistemi.

  indesign 'da çalışırken imlecin şanzımanı diferansiyeli dağıtması sorununun çözümü yanında ufak optimizasyonlar almıştır.
 • ek güncellemesi çıkmış. benim mac için olanı 915 mb. yükleyicinin sağlamlığını iyileştiriyormuş. yorum yok.
 • dün gece indirdim. bu sabah kurayım dedim. hata verdi. alet öylece kala kaldı. bootcamp üzerinden yeniden başlatıp öyle kapatabildim. bir ton uğraştıracak, forum forum gezeceğim gibi görünüyor.

  ilk defa yüklemesinde sorunla karşılaştığım yeni macos işletim sistemi. yedek alma ihtiyacı bile duymamıştım halbuki. elektronik işi böyle de nankör işte.

  edit: late 2015 high end imac'in içine etmiş olan işletim sistemi. recovery mode, internet recovery mode, bütün dayayı silerek usb üzerinden clean install dahil yüklenemeyen işletim sistemi. time machine yedeği almayan kafamı duvarlara vuruyorum. sonra apple'a küfürleri basıyorum. bari sierra'ya dönüşe izin verselerdi en azından bir ihtimal datayı kurtarırdım. bir daha güncellemeye uğraşmazdım.

  siz siz olun "bana bir şey olmaz" demeyin. time machine için bir hard disk alın, yedekleyin ve öyle güncelleme yapın. hatta high sierra'yı es geçin.
 • ihtiva ettiği apfs dosya sistemi, unity ve counter strike global offensive, team fortress 2 ve half-life 2 gibi oldukça popüler ve ilgi gören birçok oyunun yapıldığı source engine adlı oyun motorunda performans sorunlarına neden olmaktadır. apsf'nin yeni sistemde yeterince uyum göstermemesi unity ve source engine oyun motoruyla yapılan oyunlarda okuma ve buna bağlı fps sorunlarına yol açmaktadır. bu tür oyunları oynayıp da, işbu performans sorunlarını yaşamak istemeyenlerin bu güncellemeden -şimdilik- uzak durmasını öneririm.
5 entry daha