şükela:  tümü | bugün
  • yayınlanmış olan işletim sistemi.

https://itunes.apple.com/…e/id1398502828?l=en&mt=12

ekleme: bootable usb oluşturmak isteyenler için;

sudo /applications/ınstall\ macos\ mojave.app/contents/resources/createinstallmedia --volume /volumes/usbadı --nointeraction --downloadassets

elbette "usbadı" kısmını kendi usb belleğinizin adı ile değiştirmeniz gerekiyor.

--downloadassets ise bu sürümle gelen bir flag, yükleme sırasında ihtiyaç duyabileceği verileri önceden indiriyor.
  • ilk görüşte narcos dizinin çakması olduğunu sandığım isim.

şaka bir yana dark mode kulağa hoş geliyor.
  • geldi bile.

edit: sabah 6 gibi public betadan kararlı sürümüne güncellediğim sistem. galiba türkiye’de ilk güncelleyen benim.*aradım ama benden başka birini daha bulamadım.
  • türkiye'de mağazaya düştü mü merak ettiğim yepisyeni işletim sistemi.
  • mac appstore a ‘hikayeler’ özelliği gelmiş. aq bi tost makinasına gelmemişti o hikaye olayı zaten.
  • adobe urunleri kullananlarin uygulama guncellemeleri gelmeden asla beta veya normal surumune gecmemeleri gereken mac os. yoksa anlamsiz yavasliktan ekrani isirma ihityaci hissedersiniz.
  • 24 eylül 2018 kararlı sürümün çıkış tarihi olarak belirlenen yeni macos sürümüdür.
  • universal app olayı ile mac kullanan bir android fanboyu olan kendime iphone aldıracak sonunda, helal olsun apple. diğerlerinin yapamadığı şey tam olarak bu: ekosistem.

mobil işletim sistemi olarak android'in esnekliğini sevsem ve bu yüzden tercih etsem de ekosistem olayı yok işte. windows + microsoft launcher kullansam windows'un saçmalıklarıyla uğraşmak istemiyorum. kde connect desen, linux hala masaüstü kullanımı için uygun değil bence, sürekli 1 hafta kullanıp tekrar macos'e dönüyorum.

apple, yılların android fanboyu olan bana iphone almayı düşündürdün ya, helal olsun ne diyeyim.
  • 6.02 gb ile şu anda macbook pro 2015 mid cihazıma indirdiğim, apple'ın mac serileri için çıkardığı son işletim sistemi.

geceleri loş ortamda oturmayı sevdiğimden "dark mode" beni acayip mutlu edecek gibi. safari'de sörf yaparken gözlerimin anası bellenmeyecek artık!

thanks tim! thanks cook!
  • dark modu yarrak gibi olmuştur. spotify da ki gibi kaliteli, expensive looking bişey olmamış. böyle etrafı beyazlı falan sanki telefonlardaki veya bazı şeylerdeki renkleri ters çevir/kontrast özelliği gibi sikimsonik bişey olmuş.