şükela:  tümü | bugün
  • norton ghost gibi acronis true image gibi bir disk imajı` :disk image` alma programı. bununla gül gibi windows'unuzun imajını alıp format zamanı geldiğinde çat diye yerine koyabilirisiniz.

programın en güzel yanı beleş olması (paralısı da var o ayrı). kurtarma diski hazırlamak çok kolay. (cd/dvd ya da usb bellek kullanılabilir.) incelediğim programlar arasında (r-drive image, synergix imageit) en hızlısı. (80gb diskin imajını 25 dk.da aldı. diğerleri 1-1.5 saat kaldı dediğinde dayanamadım kapattım.) alınan yedeği doğrulama özelliği var. imaj dosyasını explorer'da açıp tek tek dosyalarınıza bakabiliyorsunuz. en güzeli de direk cd'ye/dvd'ye yedekleme yapabilmesi. bir de incremental yedek alsa tadından yenmeyecek. (paralı sürüm alıyor.)

iyi yedekler dilerim

http://www.macrium.com/reflectfree.asp
  • sayesinde windows 8.1 hdd'den ssd'ye iki tıkla geçtim. kaynak ve hedef diskleri seçiyorsunuz. gerisini kendisi hallediyor. süre tutmadım ama yarım saatten biraz fazla sürdü sanırım. tek sıkıntı lisansta oldu. işlemden sonra kopyalanan diskteki windows lisanssız hale geldi. o kadar da olsun.
  • (bkz: #64270839)