*

şükela:  tümü | bugün
 • kendinden geçmiş macross serisi konu olarak orjinal seriden şaşmasa da gerek savaş sahnelerine katilan üç boyut olsun gerek 'prenses' alto'nun şekli şemali olsun ilgi çekmeyi başarmış bir animedir.
  hah birde soundtrack albümleri çıktı dahada güzel oldu.
 • oldukça başarılı bulduğum ancak macross'ların daha önceki serilerini izlemediğim için bazı yerleri * kafamda açık kalan süper anime. 13'ncü bölümü sonunda acaba ne olacak diye meraklara gark etmiştir.

  bir naruto, bleach tadı vereceğini sanmıyorum ancak izlenesi bir seri olmuş. çizimleri detaylı ve güzel. izlenesidir.
 • ---spoiler---
  baş karakterler
  alto saotome: üçgenin tepe noktası. pilotluk öğrencisi. bir kabuki(müzikli danslı japon ortaoyunu) sanatçısının oğlu ve bir süre de oyama(zenne) olarak sahneye çıkmış birisi. prenses sakura rolünü oynadığından lakabı hime yani prenses.
  sheryl nome: ünlü şarkıcı. macross galaxy'den turne için geldiği frontier'den bir daha ayrılamadı. konserinde uçuş gösterisi yapan alto'dan etkilendi. lakabı galaksi perisi.
  ranka lee: alto'nun diğer aşığı. frontier'e saldıran vajra denen yaratıklarla bir tür bağı var. ilk saldırıda kendisini koruyan alto'ya aşık oldu.
  lakabı songstress of hope yani umudun şarkıcısı.
  ---spoiler---
 • bir adet ovasi yapilmaya baslamiş animedir 25. bölümde bitirilmiştir, keşke uzatilsa devam etse istenmiştir olmamiştir, hüzün içindeyimdir.
  close encounter
  hard chase
  on your marks
  miss macross
  star date
  bye bye sheryl
  first attack
  high school queen
  friendly fire
  legend of zero
  missing birthday
  fastest delivery
  memory of global
  mother's lullaby
  lost peace
  ranka attack
  goodbye sister
  fold fame
  triangler
  diamond crevasse
  azure ether
  northern cross
  true begin
  last frontier
  your sound

  yayinlanan bölümlerinin sirali isimleridir.
 • yayınlanması orijinal macross'un* 25. yılına denk geldiği için hemen her bölümünde eski macross film yada tv dizilerine bir sürü gönderme mevcuttur. hele hele legend of zero bölümünde macross zero'nun filmi çekilmektedir.
 • bugün itibariyle bitirdiğim anime. hikayesine zaten diyecek bir şeyim yok ama ilk bölümden beri beni en çok etkileyen yönü mükemmel aksiyon sahneleri ve şarkıları ki final bölümünde ikisine de doyuyorsunuz. şu kota sıfırlansın da soundtrack albümünü indireyim. yıllardır bu kadar güzel müzikleri olan anime görmemiştim.

  (bkz: japonlar yapmış abi)
 • (bkz: macross zero)