şükela:  tümü | bugün
  • the magical congress of the united states of america'nın kısaltması olup amerika birleşik devletleri'nde bulunan büyücü konseyinin ismidir.

    amerikalı cadılar ve büyücüler tarafından bilinen adıyla macusa, amerika birleşik devletleri sihir kongresi, uluslararası gizlilik mevzuatı’nın tanıtılmasını takriben 1693’te kuruldu. dünya genelinde büyücüler, kendi desteğini ve yapılarını sunan bir yeraltı topluluğu kurdukları takdirde daha serbest ve daha mutlu hayatlar sürebileceklerini düşündükleri bir noktaya eriştiler. bu düşünce özellikle salem cadı mahkemeleri’nden dolayı amerika’da daha da yoğundu.

    macusa ingiltere’de ki sihir bakanlığı öncesinde kurulan büyücü konseyi’nden modellenmiştir. kuzey amerika’da bulunan sihirli toplulukların temsilcileri amerika büyücülerini koruyup kollamak amaçlı kanunları oluşturmak için macusa’ya atandı.

    macusa’nın kurulmadaki temel amacı kıtayı, kendi çıkarları doğrultusunda kendi türünden sihirli insanları avlayan yoldan çıkmış yıkıcı’lardan temizlemekti. macusa’nın kanun güçlerinin baş etmek zorunda kaldığı ikinci büyük sorun, kendi ülkelerinde organize kanun güçleri mevcut bulunmadığından avrupa’dan amerika’ya kaçmış olan birçok büyücü suçluydu.

    daha fazla bilgi için
hesabın var mı? giriş yap