şükela:  tümü | bugün soru sor
 • güzel bir dizi ama bin kat daha güzel bir parça.
 • sting'inki mi yoksa hooverphonic'inki mi daha güzel diye her gün düşündüğüm ama cevabını bulamadığım şarkı/lar.
 • hooverphonic ve sting'in bu isimde birer şarkısı vardır. ikisi de çok güzeldir. hooverphonic'in bu şarkı için çektiği klip çoğu insan tarafından beğeniliyor ama beni rahatsız ediyor. o bitkinin görüntüsü ve insan gibi olma hali beni rahatsız ediyor arkadaş. yoksa konsept, fikir güzel.

  sting'inkine gelecek olursak. sting'in mad about you'sunu ben daha çok seviyorum. sting'inki daha ustalıklı ve olgun bir eser bence. sözlerinde ise tarif edemediğim ama beni içine çeken bir özellik var. çöl, yıldızlar, antik kent, deniz, gezegen, kudüs, krallık, ıssız vadiler, ay ışığı gibi söz ve söz öbeklerini bünyesinde bulunduran büyülü bir hali var sözlerinin. beni içine çeken bu olsa gerek. bir de aşağıdaki dizeler çok güzel bence:

  ...
  these are the works of man
  this is the sum of our ambition
  ...
  there are no victories
  in all our histories, without love
  ...
 • dün akşamdan beri hem hooverphonic'inkini hem sting'inkini defalarca dinledim, sor hangisini daha çok beğendin diye, cevap veremem. iki enfes ve aynı isme sahip şarkı.

  sting'inki biraz daha içsel, biraz daha acıklı ve bağımlı olanı, hooverphonic'inki de tutkulu, ateşli, delice bir aşkı anlatıyor.
  ve fakat sting'inkinde şöyle bir cümle geçer: "there are no victories in all our histories, without love" ve bu da bana hep spartacus'ü hatırlatır. sanki bir tık daha severim bu sebeple.
 • sting'e at olanı mı daha güzel yoksa hooverphonic'e ait olanı mı karar veremediğim, hissettirdikleriyle iki farklı, aynı zamanda da aynı şarkıya isim olmuş cümle..
 • iki güzel şarkıdır ammavelakinkiöyledeğildir. aslında ikisi de güzel de sanki hooverphonic daha bi özel.
  diğeri de sting.