şükela:  tümü | bugün
 • bi sonraki edisyonu 12-14 temmuz'da duzenlenecek olan madrid menseili muzik festivali. 2018 line-upi goz kamastiriyor:

  pearl jam, depeche mode, queens of the stone age, nine inch nails, massive attack, kasabian, jack johnson, justice, fleet foxes, snow patrol, mgmt seklinde uzuyor liste...

  https://madcoolfestival.es/
 • bir aksilik olmazsa, pearl jam aşkına gideceğim festival.

  12-13-14 temmuz’da madrid’in kuzeyinde hava alanına oldukça yakın bir alanda (valdebebas-ifema) düzenlenecek.

  çılgın bir line up’ı var: en başta pearl jam olmak üzere, depeche mode, queens of the stone age, massive attack, nine inch nails, mgmt, flee foxes, kasabian, snow patrol, vb vb. açıklananların üstüne onlarca isim daha eklenecekmiş bir de.

  yakınında metro durağı var, şehre bağlantısı iyi. gel gör ki konserler 6’dan sonra başlayıp sabaha kadar sürecek gibi görünüyor. ne kadar gerçektir bilmiyorum ama nine inch nails’i 01-03 arasında gösteren bir program gördüm mesela. o saatte o kadar insan şehre nasıl döner o kısmı bilemedm. hazerfan’dan dönüş gibi çileli bir servis süreci olacak herhalde. kamplı olsa mükemmel olurmuş bence.

  5 aralık’ta 15.000 adet 150 euro’luk bilet çıkacak, sonrasında bilet fiyatları yükselecek. ilgililere duyurulur.

  maliyet olarak :

  bilet: yetişirsek 150 euro yaklaşık 700 lira
  konaklama 11-15 temmuz arası 2 kişilik odada 4 gece: 272 euro yaklaşık 1270 lira/2 =635 lira
  uçak: thy ile mille alınca 20.000 mil + 700 lira. milim yok derseniz, aktarmasız en ucuz uçuş 1138 tl ile pegasus’ta.
  vize : şu an için 310 tl
  orada da en iyi ihtimalle kişi başı 1000 lira harcasak (şu anki kurdan kişi başo günde 50 euro. (pazar günü dönüş öğle saatinde dolayısıyla o gün kahvaltı sonrası para harcamayacağımızı var sayıyorum.)
  kişi başı: (şu an için) en iyi ihtimalle: 3345 lira

  orada daha az harcayarak ve hostelde çok kişilik odada kalarak falan maliyeti düşürebilirsiniz. bi de belki pegasus yine kampanya yapar, uçak ucuza gelebilir. ama yaza kadar 1 euro 5-10 tl falan olursa bilemem tabi. şimdiden tüm bu harcamalar için kenara euro koymakta fayda var.
 • şaka gibi bir line-up yapmışlar, biletimizi aldık beklemeye başladık. daha bir headliner açıklanmamış bile. nirvana deseler beatles deseler şaşırmayacağım.
 • çok iyi bir line up'ı olan festival kabul ediyorum, biletleri de çok iyi bence fiyat olarak. ama avrupa insanına, en azından bana göre değil. çılgınlık yapıp alayım diyeceğim de bu sene 4.5 olmuş eur seneye olur 5.. aşırı pahalıya geliyor maalesef, euro ile kazansam gam yemicem de. içime oturmuş festivaldir, bence son line up da foo fighters. zannedersem tek onlar eksikler.