• robert de niro'nun ezik karakterin altından başarıyla kalktığı, komedinin yanı sıra aksiyon ve de (olmazsa olmaz!) aşk temaları içeren bir film.de niro'nun performansı için izlenmesi gereken film.
  • de niro'nun mükkemmel bir oyunculuk performansının yanı sıra çok hoş just a gigolo yorumu için de seyredilmesi gereken film.
  • robert de niro'yu ezik polis, bill murray'i sert mafya babası rollerinde oynatarak algılarla oynayan film.
  • an itibariyle kanalturkte yayınlanmakta olan filmdir..
  • mad dog' la kizin birbirlerine bakislari, beceriksizce flort etmeye calismalari, mad dog'un yataktaki korkunc beceriksizligi ve benzeri sahneler o kadar dogaldir ki seyirci kendini birilerini rontgenliyormus gibi hissedecek, serefsiz bir insan oldugunu dusunecektir (ya da bu seyirci ben olabilirim). mad dog evden ise gitmek uzere ayrilirken soyle bir ortaliga bakar, birsey unuttum mu diye. bir de kiza bakar, evde alisik olmadigi bir obje gibi. biraz saskin, biraz isteksiz, biraz utangac ve kararsizca. iste o bakis ve evden o cikis ne de guzeldir. kac erkekler bize bakti oyle, ve biz kac erkeklere bakmadik mi oyle evden cikarken...
  • "hayallerinin bekçisiyim" diyordu bill murray bu filmde. sırf bu laftan ben bu filmi zaten bulurum demiştim de bulamamıştım. bu kadar az entry ve 6,2 imdb puanı durumu açıklıyor. yine aklıma geldi, bu sefer buldum, yine izleyeyim. güzel filmdi zira.
  • robert de niro ve al pacino genelde ezik karakterleri oynamaz diye düşünülür ama her iki aktör için de bu geçerli değildir. de niro'nun da tıpkı pacino gibi bu tip rolleri vardır. mad dog and glory de bunlardan birisi. çok kaliteli bir film olmasa da de niro'yu ezik polis rolünde izlemek ve uma thurman'ın en güzel halini görmek için vakit ayırılabilir.

bir de altyazı bombası:

-my name is glory
    -(çeviri) benim adım zafer
    (glory, filmde uma thurman'ın karakterinin adıdır)
  • sadece robert de niro'nun, seviştikten sonra gittiği cinayet mahalliğinde just a gigolo eşliğinde dans etmesi için bile izlenebilir.
  • --- spoiler ---

türkçesiyle "hediyelik kız", richard price'ın senaryosunu yazdığı ve john mcnaughton'ın yönettiği 1993 abd yapımı romantik film. robert de niro, uma thurman ve bill murray gibi ünlü oyuncuları bir araya getiren film, chicago polis departmanında fotoğrafçı olarak çalışan "mad dog" lakaplı utangaç ve orta yaşlı bir adam olan wayne dobie'nin (de niro), frank milo (murray) adlı mafya babasının hayatını kurtarması sonrasında, milo tarafından kendisine hediye olarak 1 hafta süreyle glory (thurman) adlı bir telekızın gönderilmesini ve bu kızla yaşadıklarını konu almaktadır. ancak milo'ya borcu nedeniyle bu teklifi kabul etmek zorunda kalan glory, dobie ile tanıştıktan sonra aşkı keşfedecek ve değişecektir.

imdb.com - http://www.imdb.com/title/tt0107473/

wikipedia - https://en.wikipedia.org/wiki/mad_dog_and_glory

trailer - https://www.youtube.com/watch?v=3bfxafdut3i

--- spoiler ---
  • yapımcıları arasında martin scorsese'nin de bulunduğu, oyunculuk dersi niteliğinde bir filmdir.
hesabın var mı? giriş yap