şükela:  tümü | bugün
 • sun microsystemsin hazırladığı windows alternatifi pc çözümü.

  http://212.100.234.54/content/4/28984.html
 • bir firmaya yöneticilik icin yeterli oldugundan şüphe edilen ceo icin farklı bir isimlendirmedir aynı zamanda. alice harikalar diyarındadan esinlenilmiş bir isimdir, oradaki karakterlerden birinin ismidir.
 • chick coreanin bir albumu.

  (bkz: the mad hatter)
 • arkadasalari tel arabalarla, misketlerle, sapanlarla oynarken o elinde okuldan yuruttugu deney tupleri ile sihirli iksirler yapmaya calisir ya da bozuk elektrikli aletlerden yaptigi uzay mekiginin icinde yabanci gezegenlerdeki diger yaratiklarla haberlesmeye calisirdi,
  o zamanlar yasadiklari evin bahcesindeki kocaman ve her ne hikmetse kucucuk elmalari olan agacin altinda hayaller kurarak uyuya kalir ve tavsanla birlikte alice'in dunyasina inerdi ama alice orada olmazdi hic,
  olsa bile orasi alice'nin degil onundu,
  keske hic buyumeseydi, hep o elma agacinin altinda hayaller kurarak uyuya kalsaydi ama buyumesi lazimdi, hayallerinin pesinden kosarken buyumesi lazimdi,
  hayallerini kirletenlerle savasarak buyudu ama o elma agacinin altindaki cocuk hep ayni kaldi,
  maca kizini sevdi,
  kupa papazi ile savasti,
  humpty dumty en iyi arkadasi oldu ama bir gun duvarda otururlarken humpty dumpty dusup kirildi,
  kiriklarini cantasina koyarak yoluna devam etti mad hatter.

  there is a place, like no place on earth.
  a land full of wonder, mystery, and danger!
  some say to survive it: you need to be as mad as a hatter.
 • dc comics'in lewis caroll ve alice harikalar diyarında'ya saygı duruşudur.

  ekim 1948'deki batman çizgi romanında ilk karşılaşmaları batman'in yaralanıp denize düşmesiyle sonuçlanmıştır. zihin kontrolü konusundaki eşsiz yeteneği şapkasının içindekilerden gelir.

  gerçek adı dr. jervis tetch'dir.
 • avenged sevenfold'un çıkacak yeni single'ının ismi. merakla beklemekteyim! dinledikten sonra yorum yapacağım.

  edit: çok fazla ses kirliliği olduğunu düşündüğüm şarkı. vokal, gitar ve davul sesleri birbirlerini bastırmış nedense. hatta şarkı o kadar sönük kalmış ki synyster gates bile kurtaramamış durumu bu sefer. oysa yine call of duty için yapılan not ready to die şarkısı müzikal olarak daha çok şey vermişti.
 • hayranları ikiye bölen , call of duty black ops 4 için yazılmış bir a7x şarkısı. yorumların çoğu şarkının bilindik a7x düzenlemesinden uzak ve tek düze olduğu yönünde. ben m shadows esnese dinleyeceğim için objektif bakamıyorum konuya ama evet sanki biraz fazla düz olmuş. dinleyenler bilir a7x şarkılarında harika geçişler vardır ve bu o şarkılardan biri değil.

  https://www.youtube.com/watch?v=kzggeclsnj0

  ayrıca planlanandan erken çıkacak olan ep'nin içerisinde bu şarkı haricinde üç tane daha cod için yazılmış şarkılar bulunuyormuş.

  http://www.blabbermouth.net/…nfold-song-mad-hatter/

  edit: link.
 • official music video'su muhteşem bir görsel şölen sunan fakat işitsel olarak avenged sevenfold standartlarının altında kalan bir şarkı. izlerken ayrılamayıp dinlerken sıkılanlardanım.
 • alice harikalar diyarında karakterlerinden biridir. karakterin ortaya çıkışı 19. yüzyıla dayanır. victoria devri tekstil işçilerine bir atıfta bulunulur. o dönemde cıva şapka yapımında kullanılırdı. ve şapka yapan tekstil işçilerinde cıva zehirlenmesi çok sık rastlanan bir durumdu. uzun çalışma saatleri ve yetersiz beslenmenin yaygın olduğu bu dönemde cıva zehirlenmesi de eklenince şapka üreten tekstil işçilerinde sinir sistemine etki eden hastalıklar sıklıkla ortaya çıkar olmuştu. titreme, konuşma bozukluğu ve hafıza kaybı sıklıkla karşılaşılan durumlardı. dönemde yaygın olan "bir şapkacı kadar çılgın" deyimi de bu dönemde ortaya çıkmıştır. lewis carrol bu işçilerden bahseden kitapları okumuş ve aynı dönemde var olan deyimden yola çıkarak "çılgın şapkacı" karakterini yaratmıştır.

  şapkasındaki "in this style 10/6" yazısı şapkanın fiyat etiketidir.
  bu tarzda 10 şilin ve 6 peni anlamına gelir.