şükela:  tümü | bugün
 • mad max serisinin en sevdiğim filmi...
 • 1981 yapımıdır. özellikle humungus karakteriyle gönüllerde taht kurmuştur. ilk filme göre daha fazla aksiyon vardır. özellikle max'in tırı kullandığı sahnelerde. orjinal ismi the road warrior.
 • özellikle max'in çölün ortasında terkedilmiş tırı bulduktan sonra, helecanla kapıyı açması ve akabinde çürümüş bir cesedin aniden çıkması ve ekran başındaki bizleri koltuklarımızdan havalandırması filmin unutulmaz sahnelerindendir.
 • müzikleri brian may tarafından yapılmış film...
 • max'in minik muzik kutusuna bakarken ki bir anlik gulumsemesi* ve sonra eski haline donmesi sahnesi sahsimi baska hicbir filmin hicbir sahnesinin etkilemedigi kadar etkilemistir. oyle bir sahnedir ki, mel gibson bu filmin ustune patriot'u bile cevirmis olsa, kendisinden tiksinememissem sirf bu iki saniyelik olaganustu oyunculugu icindir.
 • mad max serisinin en guzel filmidir evet. ilkinde gunumuze daha yakin bir dunya gozlemlenirken, bu filmle birlikte mad max serisi artik tamamen post-punk bir hikayeye donmustur. ne de guzel olmustur.
 • 1981 yılı mahsulu george miller filmi.

  mad max serisinin en beğenilen filmidir. üzerinden seneler geçse de eskimeyen nadir ekşın filmlerinden.
  mel gibson'a da burdan bir çift sözüm var : "hocam, biz mad max'i çok özledik, haberin olsun."
 • girmediği delik kalmayan uzun saçlı, bumerang kullanan, maymunumsu vahşi çocuğun ağzından dinleriz filmi, filmin başındaki ve sonundaki davudi sesli arkadaş bu çocuktur, büyümüş ve kuzey kabilesinin başı olmuştur.
 • " hayatım sönüyor... görünümler bulanıklaşıyor. geriye kalan yalnızca anılar. hatırladıklarım, bir karmaşa zamanı... yıkılan hayaller, o tüketilmiş topraklar.
  ama en çok, yol savaşçısını hatırlıyorum. max dediğimiz adamı. onun kim olduğunu anlamak için, bir başka zamana gitmeniz gerekir. dünyanın petrolle yaşadığı... ve çöllerde boru ve çelikten büyük kentlerin yükseldiği bir zamana.
  hepsi bitti, geçmişte kaldı.
  çoktan unutulmuş nedenler yüzünden, iki güçlü savaşçı kabile savaşa tutuştu. yarattıkları cehennem hepsini birden yuttu. yakıt olmadan onlar bir hiçti. kumdan kaleler yapmışlardı. gürleyen makineler tekledi ve durdu. önderleri konuşuyor, konuşuyor, konuşuyordu... ama hiçbir şey çığı durduramıyordu.
  dünyaları çöktü, kentler infilak etti.
  bir yağma kasırgası... bir korku fırtınası.
  insanlar birbirlerini yemeye başladılar. yollar ise dehşetli bir kabustu. yalnızca çöpçülük edecek kadar hızlı, yagmalayacak kadar vahşi olanlar hayatta kalabiliyordu. çeteler otobanları ele geçirdi. bir depo dolusu benzin için savaş ilan etmeye hazırdılar. işte bu çürüyüş girdabında sıradan insanlar darbe yiyip ezildi. max gibi insanlar... savaşçı max. max, bir motorun kükremesiyle, her şeyini kaybetti... ve insanlıktan çıktı. tükenmiş, kimsesiz bir adam... geçmişinin şeytanlarıyla boğuşan bir adam. issız topraklarda avare avare dolaşan bir adam. ve işte burada, bu çorak topraklarda... yeniden yaşamayı öğrendi."

  anlatımıyla başlar. fallout ve fallout 2nin giriş videolarındaki anlatım muhtemelen buradan esinlenilmiştir. (#2338542)
 • filmde taptığım bumerangçı çocuk için (bkz: emil minty) - herhalde bundan daha uygun bir ismi de olamazdı!