şükela:  tümü | bugün
  • soundtrack te mükemmel;

(bkz: tom holkenborg)
  • az önce izledim taze taze yorumumu yapayım. aksiyon filmi böyle olur beyler. sürekli kasılmaktan bir ara boynum tutuldu evet. vay anasını oha vııy arkanda arkanda bak öldü tarzı babaanne heyecanlıyla koltukta pıtı pıtı zıpladım.

--- spoiler ---

filmdeki hatunlar demek istiyorum öncelikle. hele ilk gözüktükleri sahne. max'in lan serap görüyorum bence bakışı. birbirinden güzel hatunlar suların içinde falan. tam bir hayal. burdan immortan joe'nun kurduğu hareme saygı duydum. adam resmen türlü hatunu toplamış. sarışını, esmeri, kumralı. daenerys targaryen** bile vardı.onun dışında kabul edelim izlediğim en feminist aksiyon filmiydi. filmdeki tüm kadınlar deli gibi savaşıyordu. üstelik erkek boyunduruğundan kurtulmak için.

tom hardy'in maskelerden kurtulamaması. tüm film o maskeyle geçireceğini düşündüm bi ara. hoş batman'daki maskesini immortan joe'ya kaptırmıştı ya neyse.

filmin mad'ine gelirsek çılgın gitarist diyorum. adam efsaneydi. adamın olduğu her sahne ayrı bir efsaneydi. oturdum tüm giflerini izledim tekrar tekrar. adamdaki cooluk seviyesine bakar mısınız ya? dünya'nın sonu gelirken bile çalıyor.

--- spoiler ---
  • baştan sona aksiyon dolu güzel film. filmle ilgili tek sorun tom hardy'nin aksiyon olsun olmasın değişmeyen ifadesiz suratı.
  • max'ı yancı olarak izleyen bünyeyi sarsan bir film olmuştur.
    sahi max'in filmde oynama amacı neydi?
  • sinamasına gideceğim filmdir uzun zamandır bekliyordum, görsel olarak güzel olduğunu tahmin ediyorum.
    biraz aksiyon biraz görsellik beklentim var karşılayacağını umuyorum.
  • her türlü eleştiri olabilir de bu filmde gerilim yoktu demek yönetmenin hakkını yemek olur. lan filmin asıl olayı gerilimdi.

yoksa saatler boyu hiçbir hikaye olmadan bir tırın ordan oraya gidişini nasıl izledik. tabii ki yönetmenin ustaca verdiği gerilim sayesinde. aksiyon olarak ise aslında o kadar da iyi değildi. ortalama üzeri bir aksiyon vardı ama o aksiyonu hiç bir konu olmadan izlettiren yönetmenin araya serpiştirdiği gerilim öğeleriydi. kovalamacının en başında zaten mad maxi aracın üzerinde savunmasız kan torbası olarak başlatarak gerilimi vermeye başlıyor. yine kadın sürücü koca bir orduya karşı oldukça savunmasız görünüyor.
  • bugün gidip gördüğüm, beğendiğim filmdir. içinde geçen güzel bir cümle paylaşmaya değer:

"bilirsin, umut bir hatadır. açtığı yarayı iyileştiremiyorsan delirirsin."

“you know hope is a mistake. ıf you can’t fix what’s broken, you’ll go insane.”
  • amınakoduklarım abartmayın demek istediğim film. eli ayağı düzgün aksiyon işte.ayrıca max'in figüranlık yaptığı film. ilk 40 dksı bane kalanı hodordan hallice öyle bi max. sikerler öyle maxi
  • kobane kadın devrimini anlatan film.
  • --- spoiler ---

uncu çıraklarını bir araya toplayıp ne güzel düşman yaratmışsın, ne gerek vardı içinden hümanist bir eleman çıkarmaya. ki adamın tek derdi yan masadaki kıza artislik yapmak. bir de benim bildiğim max, yollarının ayrıldığı grubu anında unutur, şunlara son bir kıyak yapayım demezdi.

--- spoiler ---

ancak yönetmenin "dünya yıkılsa da rock müzik ayakta kalacak" fikrine katılıyorum.
hesabın var mı? giriş yap