şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yeme içme işini hobi haline getiren bir kadın, kendisini instagram önerilerinde keşfettim. sonuçta eppeğini başka yerden kazanıyor olmalı - ki hazıra dağ dayanmaz -sanıyorum içerik paylaşma sıklığı yoğun değil. ama bu bir taraftan takip edilebilir kılıyor.

  normalinde yediğin içtiğin senin olsun gezdiğini gördüğünü anlat deriz ama yediğini içtiğini de öyle güzel anlatıyor öyle güzel fotoğraflıyor ki sadece yemek üzerine sıradan paylaşımlar görmek yerine, küçük bir gastronomik seyahat rehberine dönüştüyüror sayfasını. baya yeme içme kültürüne dair değişik bilgiler edinebiliyorum bu sayede. dediğim gibi paylaşımları az ama rafine. bi de meyhaneler var tabi (kalp)

  web sitesi ve facebook sayfası da var çok organize ve düzenli ama asıl faaliyeti instagram üzerinde. zayıf bi adamım yemek yemektense yapmayı, yedirmeyi seven taraftayım ama madamı takip etmekten keyif alıyorum doğrusu. siz de edin , şımarmayacığını umarak yaptığı işi geliştirir diye düşünüyorum.

  http://www.instagram.com/madamgusto
  https://www.facebook.com/madamgusto
  http://madamgusto.com/
 • yenilerde keşfettiğim instagram kişisi.
  2008'de "şu minyon bedene kaç yemek sığar" bloguyla başlamış ama yemekten içmekten fırsat bulup yazamamış (:
  şimdi instagram'da madamgusto olarak hayatına devam ediyor.

  diğer foodie hesaplarından farkı, yiyip içip selfie'sini koymak yerine, her posta yeni bir derin bilgi eklemesi. bu pek gördüğümüz bir şey değil. genelde devasa bir yemek veya blogger fotosu görürüz, altına şaşalı şeyler yazılmış olur ve nerenin gerçekten iyi nerenin ortalamanın altında oldugunu anlayamayız. bu hesabın bir güzelliği de gittiği yerleri objektif değerlendirmesi, reklam derdinde olmaması.

  sanırım cok da okuyor, yazdığı şeylerden belli. bir de bio'suna #gastrokutuphane harketi yazmış. ordan daha da guzel şeyler çıkacak belli.

  merakla takip ediyor, taklitlerinden kaçınıyorum ^^