şükela:  tümü | bugün
  • yakında istanbul'da açılacak olan balmumu heykel müzesi.

adamlar iş ilanı bile vermişler

websiteleri de var ama içi boş
  • rihanna'nın mıncık mıncık edileceği müze.
  • tek girişlik bilet fiyatı olan 48 tl ile beni benden alan atraksiyon mekanı, müzemsi. online alırsanız da 38 tl’ye güzelliyorlarmış.

yani 2+1 kişilik bir ailenin hadi gidelim bakalım dediği zaman 133 tl’ye varan bir harcama yapması söz konusu olabiliyor. online alınırsa 106 tl’ye denk geliyor.

madame tussauds müzeleri bir turist atraksiyonu olarak göze çarptığı için genelde yerlilerden ziyade turistler gelsin, paket alsın, fotoğraf çektirsin kafası mevcut. mesela londra’daki madame tussauds artı bir mekan 39 sterlin. amsterdam madame tussauds artı the amsterdam dungeon 32 euro. *

cebindeki parasına değer veren bir türk’ün buraya gireceğini pek sanmıyorum. yani sizi bilmem ama ben girmem açıkçası.

arap turistlerin içinde kılıç savurur gibi selfie çubuklarıyla dolaşacağı bir müze olur umarım.

https://www.madametussauds.com/…tanbul/tr/biletler/
  • londra'da gittiğimde çok eğlendiğim bir de istanbul'da açılmışken, madem avantajlı bilet var diyip ünlüler müzesi. girişte direkt atatürk karşılıyor sizi. onda da sonra bir türk tarihi odası bizim tanıdıklar var: mimar sinan, mevlana, fatih ve kanuni olmazsa olmaz zaten. ancak birçok yabancı ünlüyü dışardan aynı heykeli alıp kopyalamışlar. tabii buradaki daha çok türk ağırlıklı olmuş. en gerçekçi hangisiydi londra'da britney spears demiştim. burda arda turan diyeceğim, asisti ben yaptım golu attı yan yana beraber seviniyoruz*