şükela:  tümü | bugün
  • the animated series'de ucuncu chapter'dan itibaren spider man'e akil hocaligi yapan zaman, mekan tanimayan, asiri guclu bayan karakter. spidey ile surekli dalga gecer (mesela: burnunun ucunda olan olaylari en son gormekte ustune yok).
  • gerçek adı cassandra webb'dir. örümcek ayaklarına benzer kolları olan koltuğuna mahkum, fiziksel olarak zayıf psişik bir teyzedir kendisi. clairvoyant olarak doctor strange'e benzer şekilde zaman zaman spidey'e yardım eder.
  • kadın-tanrı olarak devrimci bir karakterdir. belki de örümcek kadınsı bir şey tanrısı da kadın olur diye düşünmüşlerdir.
  • zamanında çocuk aklımı allak bullak etmiş karakter. boyutlar arası yolculukta mihenk taşı olabilir (benim için).
  • matt sazama ve burk sharpless'ın film senaryosu üzerinde çalıştığı haberleri çıktı.

film, 2023'e göz kırpıyor diyebiliriz.
  • sony'nin sinemaya uyarlayacağı marvel karakteri. projenin başında s.j. clarkson var.
  • madame web karakteri, ilk olarak kasım 1980’de yayımlanan the amazing spider-man çizgi romanının 210. sayısında görünmüştür. doğuştan kör olan karakter, aynı zamanda nefes almasını ve hareket etmesini zorlaştıran kronik bir hastalığa sahip. örümcek ağına benzeyen yaşam destek ünitesine bağlı yaşıyor. karakterin en dikkat çekici özelliği çok bilge ve kendinden emin bir imajı olması. çizgi romanda mistik sezileri ile spider-man'e yardım eder. bu karakterin asıl olayı da budur. hiç solo filmi yapılacak bir karakter değildir diye düşünüyorum. (bkz: yol gösteren teyze) çocukken spider-man the animated series'te ilgiyle çözmeye çalıştığım esrarengiz bir teyzedir aynı zamanda. çizgi filmde stan lee'nin eşi joan lee seslendirmiştir kendisini...