şükela:  tümü | bugün
  • aynı yazarın bir diğer entrysi için (#71171328)
  • kirası 1400 lira olmayan bi eve taşınmak belki sıkıntısını biraz azaltacaktır.

not:istanbulda yaşamıyorum.
    *
  • #71171328 nolu entry neden yok?...

(bkz: napak inanak mı panpa)
  • öncelikle hayırlı forumlar bu derece ekonomik çöküntü içerisinde olan bir ailem olsa yapacağım ilk iş sızlanmayı kesip part time bir işe girmek olurdu. istanbul gibi yerde 1400 lira kira ne ayrıca? aylık geliri ortalama üstü olan ablam bile 1200 lira kira veremem deyip 1+1'e çıktı geçenlerde. eli yüzü düzgün ortalama bir semtte 1000-1200 aralığında bir ev bulunuyor. onu geçelim. ha yok biz evden çıkamıyoruz dersen ilk adıma dön. işe gir kardeşim. yok gezenlerden nefret ediyormuş, kin besliyormuş. allah başka dert vermesin. 20 yaşında olmak çok zor.* kendi kazandığın parayla da ne yapmak istersen yap. hatta eve de üç beş erzak al da sevinsin garibanlar.

iki senedir işsizim, ailemden çok gerekmedikçe para almıyorum. böyle ağlanmadım valla. bu kadar gezme tozma meraklısı olup kin beslesem gider işe girerdim kıytırık bile olsa.
  • baş edit: millete kendinizi acındırmak istiyorsanız önce eski yazılarınızı düzeltin. sun rooflu aracınızla geldiğinizi silin veya hatunları nasıl yedirip içirdiğinizi silin.
    silinen entry de ne kadar zengin olduğu yazıyordu. ayrıca 2000 alan hiç bir ev 1400 kira vermez. ümraniye de 600 e bile ev var. yalanla gerek yok yani. kaldı ki salçalı makarna ile fasulye arasında çok büyük fiyat farkı yok.

sonuç olarak olmamış hikaye. fakir olmadığın için gerçekten neler yaşadığını bilmiyorsun.

edit: bu da arabası olduğuna dair başka entry

bu da başka bir araba yazısı hem de sun rooflu.

edit: viviano isimli başlığı açan yazar kaçmış.
  • hayata hiçbirimizin fırsat eşitliği içinde doğarak gelmediğinin sonucudur.

şimdi iyi hoş demişsin kardeşim de, kimse bu hayat çok kolay olacak demedi. evet adaletsizlik var mı, dibine kadar var. ama önemli olan, sahip olduğun imkanlar dahilinde kendi hayatını ne kadar iyileştirebildiğindir. yani sürekli şikayet etmek yerine daha kaliteli bir hayat yaşamak için elinden gelenin en iyisini yapıyor musun?

o silinen entaride de dünyanın birçok şehrini gezdiğini yazmıştın yanlış hatırlamıyorsam. peki bu kadar maddi sıkıntının içinde o kadar şehri nasıl gezdin diye sormazlar mı adama?
  • 1400 tl kira nedir kardeşim..
    ben yeni evliyim ev kira 550 tl.
    eşyaların taksiti 350 tl.
    faturalar 250 tl.
    aylik akbil 200 tl.
    mutfak masrafı 300 tl.
    evkur'a taksit 250 tl.
    aldigim maaş 2100 tl geriye ne kaldi koca bir hiç...

bak kış geliyor ısınma ihtiyaci da arti bir gider, falan filan şükür etmek lazim.
  • ne enteresan insanlar var amk dediğim başlık.
    ayrıca bu kafayla senin eline para yerine yapramın başı geçer.
  • ben üniversitede bu yaşadığın sıkıntıları yaşamamak için bir temizlik şirketinde part time çalışıyordum kardeş. bu sayede çok zengin bir üniversite öğrenciliğim olmuştur.