• - madem bira içiyorsun neden domuz eti yemiyorsun?
    + e, yiyorum.
    - zina?
    + yapıyorum.
    - e abdest?
    + bozuluyo haliyle.
    - namazı nasıl kılıyosun?
    + kılmıyorum arkadaşım.
    - nasıl müslümansın lan sen?
    + değilim ulan!
  • onu da yiyorum aq. hatta evde boş zamanlarımda götüme sokuyorum. kimseye dokunmadan, kimseye zarar vermeden. kimseye baskı yapmadan, kimseye karışmadan, kimsenin dedikodusunu yapmadan, çocukları üzmeyerek , zayıflara yoksullara yardım ederek de yaşamaya çalışıyorum. hırsızlığım yok, tecavüzüm yok, rantım yok, ihalem yok, senin ederin kadar vergi veriyorum her yıl senin kıymetin nedir bunları yargılıyorsun aq çöl köstebeği. sana mı soracağım diye düşündüren soru.
  • sanırım bu soruya en güzel cevabı jules winnfield verdi.

vincent vega : jambon ister misin?
    jules winnfield : hayır dostum. ben domuz eti yemem.
    vincent vega: yoksa yahudi misin?
    jules winnfield : hayır değilim. yemiyorum işte hepsi bu.
    vincent vega : neden ama?
    jules winnfield : domuz, pis bir hayvandır. pis hayvanları yemem.
    vincent vega : evet ama jambonun tadı enfestir. pastırması damağa hitap eder.
    jules winnfield : lağım faresinin tadı da kabak tatlısı gibi olabilir, bilemem, ama yine de o pis orospu çocuklarını yemem. domuzlar, boku eşeler ve onun içinde uyur. pis bir hayvandır. kendi bokuna bile duyarsız olan bi hayvanı hayatta yemem.
    vincent vega : peki ya köpek? o da kendi bokunu yiyor.
    jules winnfield : köpek de yemem.
    vincent vega : tamam ama sence köpek de pis bir hayvan mıdır?
    jules winnfield : pis demek biraz abartılı olur ama kirli oldukları aşikar. ama köpeklerin bir kişiliği vardır, kişilik önemlidir.
    vincent vega : yani diyorsun ki kişiliği olan bir domuz pis bir hayvan değildir. öyle mi?
    jules winnfield :burada gerçekten sıradışı bir domuzdan bahsediyor olmalıyız. o domuzun green acres'de oynayan arnold'dan on kat daha çekici olması gerekirdi.
  • (bkz: harbi lan)
  • bu sorunun müslümanları rahatsız etmesi ve eşşekli cevaplar alması çok komik olsa da çok doğal. çünkü müslümanlar ahlaklarının kaynağının din olduğunu sanarlar ama aslında çocukluktan beri kafalarına kazınan din soslu adetleridir.

müslümanlar için karıya kıza bakmak caiz, kaşınana tecavüz etmek olsa olsa mekruh olur. delikanlı adam bira, rakı içer. kul hakkı yemek zaten sıkıntı yaratmaz, o olayların doğal gidişatıdır.

deneyin, göreceksiniz. iç ve doğu anadolu'da bir fahişeyle hangi pozisyonlarda birlikte olduğunuzu, bir engelli kıza nasıl toplu tecavüz ettiğinizi ağzınızdan salyalar akarak anlattığınızda kral olacağınız ortamlarda, domuz eti yediğinize dair bir cümle kurduğunuz an linç edilirsiniz.

yurtdışına gidenler bilirler, türkler oralarda koloniler kurarlar. bu kolonilerin iki tane çok sevdiği konu vardır. birisi gavur karılara nasıl kaydıkları, diğeri de domuz etinden nasıl kaçınılabileceği ve helal restoran listesidir. ve bu konular arasında geçiş o kadar hızlı olur ki, yanlışlıkla o ortamda bulunma talihsizliğine uğradıysanız insanlığınızdan utanırsınız.

hiç dikkatinizi çekti mi bilmem, tayyip hiç bir zaman tecavüzcülere, soygunculara, katillere bulaşmaz. çünkü bunlara bulaşırsa oy kaybeder, anadolu halkından biri olma niteliği yok olur. birileri de bu topraklarda hala dürüst lider ayağına oy toplamaya çalışır.

bu sorunun cevabı eşşekli değildir. bu soru müslümanların özetidir.
  • şuraya bir deyiş bırakmak istiyorum.
    sanırım (bkz: michael che) diye birine ait.

"some people won't try bacon for religious reasons,
    ı won't try religions for bacon reasons"

kısaca:
    bazı insanlar inançları yüzünden domuz pastırmasını denemezler,
    ben de domuz pastırması yüzünden dinleri denemiyorum.

ingilizcesi daha komik tabi.
  • çok kolay göt edilebilecek bir soru:

1- damak tadı ve kültür yönünden: ne alaka? dünyada milyarlarca kişi at eti, köpek eti vs. de yiyor. önüne köpek pastırması koysam yer misin? her eti yemek zorunda mıyım? domuz etinin kokusu bile alışık olmayanların burnunun direğini sızlatır.

2- dini yönden: bira içiyorum diye her günahı işlemek zorunda mıyım? hırsızlık yapıp, elalemin karısını sikip, adam da öldürmüyorum aynı mantıkla bunları da mı yapmak lazım?

3- sağlık yönünden: domuz eti aşırı yağlı ve sağlıksız bir et türü. ayrıca bizim türk sucuğunda bile ne numaralar dönüyor, kaynağını bilmediğin yerlerden yediğin domuz etiyle birlikte ne boklar, pislikler yersin kim bilir.
  • bir haramı yapıyorum diye tüm haramları yapmak zorunda mıyım? bira içiyorum diye adamda öldüreyim sonuçta o da haram.
  • domuz döner vardı da biz mi yemedik?
hesabın var mı? giriş yap