• insanların kahrolmaktansa bir delinin saçmalıklarını savunmakla uğraştığı, onca yapay gündem arasında kaybolup giden acı gerçek, ülkemizin acı gerçeği.

bu ülkede daha ne kadar susacak bu işçiler, ezilenler? daha ne kadar sahiplenilmeyecek?
  • gördüğümüz karşısında yüreği sıkışan, insanlığından utanan yalnızca biz olduğumuz sürece umut yok!
    yüreği yırtılmış baba, ayakkabısı sağlam olsa ne yazar.
  • butun dertlerimi oturup tek tek itina ile sikmeme sebep olan babadir...
    allah sabir versin.
    bazilarina da vicdan...
  • ayakkabı bile değil, yırtık bir kara lastik giymiş baba.

ansız kopan bir isyandan başkası değil bu bir çift yırtık kara lastik. hem kuzucuğu, kırılamamış hatırlı kişilerin uğrunda ölmüş gitmiş. ne de olsa hiçbir kimsenin gözünde hiçbir hatrı yok ki fakirliğin...

peki senin, haksızlığın şahı, senin peki, gerçekten boğazından geçmiş olabilir mi süslü sarayında yediğin akşam yemeğin?
  • gör bunları anasını bacısını teptiğim, gözünü kulağını siktiğim gör. gör amına kodumun hırsızı.

yürek burkan resimdir. içimiz dağlandı lan.

edit: eşime parfüm araştırırken bir yandan bunu gördüm, kapattım lan sayfayı hemen. parfümünü sikeyim. dürzüye saray yakışır tabi o ayrı, amına kodumun matrix dünyası.
  • adı recep tir.

oğlunu yaşatacağı bir sarayı, yurtdışında okutacak parası, adaletten kaçıracak gücü yoktu.

bu ülkede çok recepler var.. sadece o tek recep için varlar.
  • ayakkabısı artık sikinde bile olmayan babadır.evladını yitirmiş, ayakkabıyı değil ayakkabı kutularında milyon dolarlar versen o yangını söndürebilir mi?
  • (bkz: ayakkabı dediğin kara lastik)

yazmayacaktım ama yediremedim kendime. insan şunu görüpte milyonluk sarayda nasıl oturur, bilmem kaç yüzbinlik arabaya nasıl biner. devletin imkanlarını vatandaşa ulaştırmak yerine nasıl kendi keyfi için harcar. hiç mi vicdan yok, hiç mi utanma yok arkadaş sizde. bakalım bu dedeye hangi sıva ustası insan evladı yardım edecek.

not: sözlükteki bazı yazarlar tarafından akp ye oy verdiği için yaşadığı reva görülen babadır. aferin böyle devam edin.
  • "benim oğlan şimdi gitti mi" diyen babadır.

bakanların hala bu adamın yüzüne nasıl baktığına şaşıyorum.
  • (bkz: dost başa düşman ayağa bakar)

cenazelerde ayakkabılara bakmak galiba hrant dink'in ayakkabısı'nı gördükten sonra yaygınlaştı.

insanlar yaşarken de çok büyük sıkıntı çekiyor, çok büyük acılar yerleşiyor gözlerine...

sorun bu insanları kazanma hedeflerinde.

sorunu biliyoruz da yöntemi, birleşmeyi bir türlü beceremiyoruz.

o karşıdakiler de senin bu birleşememeni öyle güzel kullanıyorlar ki,

örnek mi?

(bkz: 10 ağustos 2014 oy kullanmayan 16 milyon vatandaş)
hesabın var mı? giriş yap