şükela:  tümü | bugün
  • üç başarılı müzisyenden oluşan harika bir trio. gitarda sarp maden, davulda volkan öktem ve bas gitarda alp ersönmez.

grubu quartet muartet'ten de bilenler bilir. bilmeyenler için de kısaca üç müzisyenin birbirleriyle olan müthiş uyum içerisinde yaptıkları caz ve daha neler neler diyebiliriz.

türkiye'de aç bırakıldığımız kaliteli müzik için bir doyma noktası olduğunu rahatça söylemek de mümkün. müziğin giderek ticarileştiği bir dünyada sadece müzik adına yapılan böyle işler oldukça kıymetli. hele ki canlı performanslarını yakaladıysanız çok şanslısınız. her şey bittikten sonra beyninizde notalar yankılanırken kendinizi resmen iyi hissediyorsunuz. çünkü müzik zaten notalardan çatılmış duygular bütünü.

grubun tanıtım yazısı zaten her şeyi özetlemiş : " sarp maden, volkan öktem ve alp ersönmez'den oluşan üçlü, yüksek oranda doğaçlamaya dayanan spontane ve karşılıklı etkileşime açık bir müzik yapıyor. her an beklenmedik bir yöne evrilebilen müziklerinde caz, rock, drum'n bass, punk, noise, elektronik, ambient tınılar duymak mümkün..."

güzel şeyler bunlar
  • ahan da geliyorlar 21 ocak'ta ankara'ya.

(bkz: basit caz)

http://www.biletix.com/etkinlik/sff01/ankara/tr
  • orgazmdan daha zevkli anlar konulu videosuyla mest etmiş olan grup. aynı kulvarda olmasalar da sıfır km'ye ne oldu acaba derken bir anda karşıma çıkması ilaç gibi olmuştur. 20 mayısta nublu istanbulda gidip dinlenesi.
  • ekim 2016 turne tarihleri asagidaki gibidir.

11 ekim sali - ankara, if performance hall
    12 ekim carsamba - eskisehir, peyote
    13 ekim persembe - izmir, bios bar

bu da turne posterleri;
  • bios bardaki konserleri efsaneydi benim için özellikle ilk kez sırf bir davulcuyu (bkz: volkan öktem) izlemek için gittim ve orgazm oldum resmen. ben bir konsere bu kadar odaklandığımı hatırlamıyorum. (bkz: sarp maden)'i canlı çok izledim ama volkan öktem ilk kezdi benim için ve şunu söyleyeyim (bkz: turgut alp bekoğlu) ile birlikte izlediğim en iyi davulcu hatta daha iyi diyebilirim . sıkmayan, akıcı, harika aksak geçişleri vardı. sarp maden için diyecek lafım yok zaten hastasıyız. bu adamlar sadece bileti 25 tl'ye çaldılar, bedava resmen bu ziyafet.