• en ılımlısı bu. gerçekte ise hepsi bir.
  • düzeltelim; "dönemin sivas belediye başkanı olan" temel karamollaoğlu'na ait görüş.

elbette katliam diyemez, zira kendisi de kanimca katliamın dolayli sorumlularındandır..
  • herkes tarafını belli ediyor.

yakanlardan mısınız? yoksa yananlardan mısınız?
  • katliam plan yapılmış ya da yapılmamış bu duruma göre tanımlanmaz o gün madımak otelinde yaşananlar katliamdır nokta. lamı cimi yok.

1993 yılı ise türkiye'nin en ağır sınavlarını verdiği yıldır. o ayrı bir konu başlığı.
  • gerçekten insan hayret ediyor.

misal bu olay sünnilerin başına gelse (başbağlar da terörist itler de sünni vatandaşları öldürmüştür ama tıpa tıp benzerini soruyorum) aynı şeyleri derler miydi?

katliam diyemem ya dumandan öldüler...

ben inanmıyorum böyle şeyler denme ihtimali olsun. bir kişi senin mezhebinden değil diye de bu kadar vicdansız olmazsın.

yazık böyle kafalara.
  • vah vah çok üzüldüm katliam diyemediğine..
    artık kim ne bekliyorsa bu dincilerden?
    zihniyetini belli eden laf.
  • katliam diyemeyene ben de adam diyemiyorum. sanırsın yangın elektrik kontağından çıktı. orada ne canlar hunharca, adice ateşe verildi. politikacı olmadan önce insan olmayı becerebilmek gerekli.
  • madımak kesinlikle katliamdır, daha önce planlanmış olması ya da o an cereyan etmesi ne farkeder? öfkeyle, kinle insanların üzerine benzin atarak diri diri yakmaktan bahsediyoruz. insanlar yanarken güle oynaya izleyenlerden bahsediyoruz. içimizdeki ateş hala sönmedi. o yüzden buna münferit olay , katliam değil vs diye düşünenler varsa insanlığını sorgulasın.

edit: dm den sadece bizim içimizdeki ateş sönmedi sünnilerin çoğu böyle düşünüyor diye mesaj atan alevi arkadaşlarıma topluca cevap vereyim; ben alevi değilim, hassasiyetinizi de anlıyorum. sivas’ın ateşi hala içimizi nasıl yakıyorsa ,öyle düşünen her insan için aynı üzüntüyü duyuyoruz. insanları birbirinden ayıran tek şey vicdan, bizi birleştiren de.
  • maalesef hiç şaşıramadığımdır...

esas şaşırılması gereken şey kendisinin her fırsatta "ılımlı" ve "şirin" olduğunu söyleyen bazı muhaliflerin olması. kendisi hakkında ciddi ciddi "temel dede" gibi şirin sıfatlar kullananlar özellikle...
  • işte siyaset böyle kirli bir şey.
hesabın var mı? giriş yap