şükela:  tümü | bugün
  • arkadaşımın başına gelen bir olay sonrasında mado ve starbucks arasında yaptığı marka deneyimi karşılaştırması. sonunu özellikle sevdim "ışıklı tabelayla marka olsaydı ankara pavyonları apple ile yarışırdı" :))

link: https://medium.com/…arbucks-olamayacak-29d2497b2e96
    edit: imla
  • mado=çomar mekanı
  • biri maraş vizyonu,diğeri amerikan vizyonu...
    bu kadar basit...
  • bu ne şimdi? nasıl saçma bir algı kasması.. yüzden fazla bayisi olan bir firmanın tek bir şubesinde ki 3-5 kendini bilmezin davranışlarını nasıl koca bir firmaya mal edilebilinir ? atilla abiyi tanırım, misafiri olmuştum. bu şekilde saçma sapan karalama yapmak yerine firmaya yazsaydın eğer ya atilla abi ya mehmet abi kesinlikle eo atardı şubeye.. sizin amerika sevdanız malum.. lakin bilin ki hiç biri ovdugunuz kalitede değil.. blog reklamını daha dolu yazılarla yapın, şikayete.com vari değil.. berbat bir blog. az örnek alın iş yapan blogları..
  • konseptleri birbirine uyuşmadığı için tartışılması gereksiz. ayrıca iki alakasız marka ile ilgili olayda bile "çomar eğüveğv" yapan yazarların olduğunu görüyor olmamızdan ötürü bazı insansıların değişip insanlığa terfi etmesi, mado'nun starbucks olmasından daha faydalı olacaktır.
  • mado'nun maraş dondurmasının kısaltması olduğunu öğrendiğimden beri adım atmadım içeriye. gezi olayları da sonrasında gelişti. starbucks varken mado'ya gitmek de biraz vizyonsuzluk.
  • ikisine de gitmediğim için sorun yok.

öncelerde her ikisine de farklı şubelerine bir kaç kez gitmiştim. bir ton birbirinden ilginç tipler vardı. özellikle starbucks entel gözükme gayretinde bulunanlar, bir hayli ilginç görüntüler oluşturuyordu. mado da inanılmaz bir kalabalık söz konusu. boğuluyorsun.
  • hedefi olmasa gerek
  • mado komple yansa elimde itfaiye hortumu olsa çiçek sularım o suyla kaldırım vs yıkarım daha faydalı olur.
    kalitesizliği ayrı fahiş fiyatları ayrı çapsızlığı ayrı.
    dertleri hizmet değildir zaten. müşteri yolunacak kazdır.
    bir akşam kalabalık bir şubede kimyasal temizleyici ile ızgara silen ve neredeyse hepimizi zehirleyecek elemana sahipken özür bile dinlemekten yoksun yöneticiler barındırır
  • sorunlar atilla abi ile mehmet abi ile çözüldüğü için olabilir.