şükela:  tümü | bugün
  • galleria degli ufizzi'de görülebiliyor sanıyorum. (bkz: flöransa)
  • sabahattin ali'nin kürk mantolu madonna'sına adını veren tablo.
  • 1517'de yapılmış bir andrea del sarto tablosu. madonnasının -sonradan evlendiği- lucrezia ismindeki aşık olduğu kadın olduğu söylenir. uffizi'dedir.
  • çaylak moddaki en yakın arkadaşım. sabırtaşı.
  • üniversitede yaptıkları, şehir efsanesi gibi nesilden nesile anlatılagelen, nevi şahsına münhasır bir kişidir bu primadonna.. envanter sınavında, "biliyordum ama adını unuttum hesabı" açıp, muhasebe dünyasına yeni bir hesap kazandırmıştır kendisi mesela..

sözlükte yazdıklarımı, benim ben olduğumu bilmeden okumaya başlamış, csi istanbulculuk oynayarak parçaları birleştirmiş ve gerçek kimliğimi ortaya çıkarmış, üstüne de "hahahaha a little bird told me, inanmıyorum sana!" diye bir mesaj atmıştır bana..

zamanında anlattığım hikayedeki, cesur yürekli bu insana (bkz: #16327471), işbu entry'nin ışığında şunu söyleyebilirim ki, asıl ben sana halen inanamıyorum be madonnam, ben!
  • ayrıca kendisi şu entryde bahsedilen arkadaştır :

(bkz: #19008566)
  • 22 mayıs 2011'den bu yana yazar olmak için sıra bekleyen ve sonunda bu ünvana kavuşan eski çaylak yeni yazar. hoşgelmiş.
  • belirtmek isterim ki; 5. 6. ve 7. entrylerde bahsedilen kişi değildir. hatların karışmaması açısından peşin peşin söylemekte yarar var. istemeden nickine çöreklendiğim şahsın arkadaşları olan gizucuk ve a little bird told me'ye selam ederim.
  • rüyasında yatak satan, yatak mağazada kalmamış depodan getirttireyim diye sayıklayan, iş aşkından ölmesi muhtemel, eğitim gönüllüsü, yüksek öğrenim sevdalısı, evinin kadını çocuklarının anası olmak dışında hayal kurmaktan yorulmuş hayal dünyası, sistem mağduru, süperkek pişiricisi, çay tabağı düşmanı, meraklı meraklı çok meraklı, karışık olan her şeye vuaaaaooovvv diye ışıldayan gözler ve ellerle yaklaşan kız çocuğu sevinci, düş kırıklıklarından bir bütün oluvermiş kocaman yüreğinde yaşamaya aşkla bağlı bir " insan " cadısı. zillito deyimi kendisi üzerinde edindiğim birikim ve deneyimlerimle geliştirdiğim bir deyimdir. ergenliği onun sayesinde sinir harpleriyle atlattım zira kendisi bir aslan burcu kadını.
    oha saat 12 olmuş.