şükela:  tümü | bugün
 • yaşanılası yer. sıcak, canlı, sempatik şehir. feci turistik olmasına rağmen otellerde çalışanlar dahil kimsenin ingilizce, fransızca hiç bi yabancı dil bilmediği yer. öğlen iki saat siesta denilen dinlenme olayları özendirici. 10 da çalışmaya başliolar öğlen iki saat tatil ve akşam dokuza kadar çalışıyolar. bütün maazalar dokuza kadar açık falan bu yüsden. çok canlı bi gece hayatı da var bu yüsden.
 • istiklal caddesinin ikinci paralelinde ispanya'dan istanbul'u gezmeye gelen,şehire aşık olan ve buraya yerleşmeye karar veren anna'nın yeri. sıcak, güzel ortam.
 • calinti bar in karsisidir fena sayilmaz bira 1.5 mil ile bir miktar ucuzdur muzik de degisik tribal tatlarda fena degildir fakat gizli gay bar olduguna dayir supheler olusturmustur bende bilemiyorum ve ayriyetten gerekli seylerde calisan piercingli elemanin kardeside burda calismaktadir (sarisin olan eleman) gerekli seyler demisken biraz onlara verip veristireyim madem aklima gelmisken (bkz: gerekli seyler)
 • bir ekim zamanında bile ilikleri donduracak kadar soğuk , del sol meydanında insan kalabalığı, her köşebaşında ruhu olmadığı halde içine bakan heykeller, çatılarda uçmaya hazır kuşlar, hışımla gürültüyle habire konuşan kalabalıklar... mutsuz insanlar atladığı için cam bariyerle çevrili yüksek bir köprü! prada'da sanat seyri. madrid koklamalık bir şehir!
 • ispanyanın 4 milyon nüfuslu resmi dili castellano olan başkenti, yaz aylarında aşırı sıcak olması nedeniyle sokakta turistler dışında insan bulunması zor olan, süper metro sistemi nedeniyle kaybolmanın imkansız olduğu, şehri gezip görmek için yaz aylarını yaşamak içinse sonbahar ve ilkbahar aylarının tercih edilmesi gereken, yazın gidilince kalma yeri bulmada problem yaşanmayan ama neredeyse heryerde güzelleştirme çalışmaları olduğu için binaların bile bazen görünmediği, şehrin merkezinde belgrad ormanı vari kocaman bir park barındıran, plaza de espana etrafında 8 yol ağzı barındıran ve vanilla sky'ın orijinal versiyonu olan abre los ojos'un çekimlerine ev sahipliği yapmış ankara vari yaşanılası bir şehir
 • istiklal caddesinde, küçükparmak kapı sokakta bulunan mekan. jazz, klasik, blues, latin, acid jazz, funk, neo-funk, trip-hop, drum'n bass sevenler için ideal mekan.
 • hirsizlarin sirt cantalarindan cüzdan calabildigi bir sehir.
  (bkz: gelmiyim oraya)
 • sehrin sembolu (hani bizim iett/ego otobuslerinin uzerinde gordugumuz gibi) agaca uzanmis meyve koklayan bir ayidir. bu agac ise bir tur eksi dut olan malina agacidir. cok eski zamanlarda sehre hakim fauna ve florayi simgeliyormus.
 • o sembolun adi var, oso y arbol del soldaki heykelinin onunde ekseri bulusulur. gazpachodan sakinin paellanin da siyahlisi yaramaz. bi de del retironun ordaki metroda faslilar esrar satar. turkiyedekinden bol bi korsan piyasasi vardir.
 • icinden nehir gecmeyen avrupa baskentlerinden biridir.
  digeri icin: (bkz: atina)
hesabın var mı? giriş yap