şükela:  tümü | bugün
  • madrid in insani canindan bezdiren havaalani, ucusun terminalini taksi soforune mutlaka soyleyin yoksa iki terminal arasinda can hirac yarim saat valiz surukleyip ucagi kacirdiginizla kalabilirsiniz
  • madridin tek ve alan olarak cok buyuk havaalani. metro ile gitmek hem hesapli hem de rahat olacaktir.
  • madrid'in mimari tasarimi nedeniyle stirling mimarlik odulu'nu almis yillik 65 milyon yolcu kapasiteli havaalani...
  • tasarım ödülünden falan anlamam ama uçaktan indikten sonra valizleri almak için tepilen yolun maksimize edildiği (sanırım yanlış hesap) havaalanı. sen in uçaktan, pasaporttu bilmem neydi geç, 3-5 kat aşağı in, shuttle ile başka bir dünyaya geç sonra da o 3-5 katı iade et, bavul biraz ilerde. off yine yoruldum. ayrıca turist information bürolarında ingilizce guide yok, sanmayın ki başka bir dil var.
  • 1/2/3 numarali teminalleri bir komplekste, 4 numarali ve nispeten daha yeni olan terminal ise 5km uzakliktadir, dolayisiyla madrid'den havalanacak ucaginizin hangi terminalden kalkacagini bilmek onemlidir (taksi $oforlerinin hepsinde havayolu-terminal cizelgesi var, sorunuz).

ote yandan her ne kadar 'hem bedava hem parali wireless internet' sahibi oldugu iddia edilse de baglanilabilse bile ip adresi alinamaz, ip adresi alinsa adam gibi baglanti kurulamaz, oyle de acayip bir yerdir.
  • netbook'umu incelerken elinden du$uren policia'ya sahip havaalani.

koskoca laptopu sivilar surup incelediler beni ayri bir odaya cekip. sag salim cantasina koydular. ama iclerinden bir ibi$ minnacik netbook'u pat yere du$urup dagitmayi, espanol makamlariyla beni papaz etmeyi ba$ardi. felisitasyon diyorum kendilerine.
  • bu havaalaninda internet bedava diyorlar... yok öyle bir sey.
    ama tasarim ödülü hak edecek kadar güzel, ferah ve basit.
  • baska havaalanlarinda gormeye pek alisik olmadigimiz, emanet sistemi vardir. 4-5 euro'ya valizini bir gunlugune birakabiliyorsunuz, kilitli dolaplara.

ancak, buyuklugunu biraz abartmislar. herhalde birkac kilometre yuruyorsunuzdur, ucaktan indikten sonra havaalanindan herseyinizi alip cikmak icin.
  • madrid denince aklima sadece havalimani gelecek galiba -hatta oturdum nete giriyorum simdi. aman ya...
  • sigara içenlerin epeyi aşağılandığı yerlerden biri.