• kurucu cumhurbaşkanımız demiş yukarıdaki arkadaş .
    kurmak , düşman işgalinden kurtarmaktır , kurmak yepyeni bir rejim yaratmaktır , kurmak fabrikaları yurdun dört bir yanına açmaktır .
    sizler kurmayı çok yanlış anlamışsınız.
    bu söylemimden ötürü tutuklanabilir miyim diye düşünüyorum , eğer kurmaktan kastınız dikta yönetimiyse,muz cumhuriyetiyse doğru söylüyorsunuz . bu kurulan ülke en çok gazetecinin tutuklandığı , rantçılığın cirit attığı , eli satırlı ağzı salyalı sapıkların yolun ortasından yürüdüğü , yolsuzluğun su gibi aktığı bir ortadoğu çöplüğü . eğer memleketin son yıllardan bahsediyorsanız evet gerçekten bu ülkenin kurucusu sayın recep tayyip erdoğan ve dava arkadaşlarıdır.
  • kendisi bir otobüs şöfürüydü. erdoğan'ı kendisine benzetiyor. dış güçler, amerika falan ikisinin de düşmanları. ikisi de tahsilidüşük lider, ikisi de ülkedeki ekonomiyi zerre umursamadan ülke yönetiyor.

ama hakkını vermek lazım, erdoğan buna bin basar. bu maduro bildiğin öküz. yani her anlamda öküz. cahil bir adam.

ama sosyalistler, bu adam sırf abd düşmanlığı yapıyor diye, adamı yıllarca canhıraş bir şekilde savundular. ekonomiyi aslında dış güçlerin nasıl batırdığını anlatmak için sayfalarca yazı döşediler ama "diktatördür" diyemediler. çünkü herkesin diktatörü kendine güzel. al ak çomar ile okumuş sosyalist çomar arasındaki farkı bul.
  • sonunda hala maduro öveyazan komünistlerimiz şu vasat embesil hakkında iyi bir şey demeyi bırakırlar diye umuyorum.
  • kendi ülkesini aç bırakıp nüfusunun çoğunu yurtdışına göç ettiren bir diktatörün laflarıdır. çok da ciddiye almayın.
  • simdi anliyoruz seni madura kardes...
  • öyle bir ekonomiyi nasıl batırdığıyla ilgili binlerce tez hazırlanır..

yandaş bölgeleri beton yığınlarıyla doldurması,
    ordunun başındaki generallere milyarlarca dolar rüşvet vermesi,
    meclisi yetkisizleştirmesi
    yargıyı kensine bağlaması,
    silahlı milis kuvvetler oluşturması, ile bilinir..

o kadar çok boşa para harcanmıştır ki dünyanın en büyük petrol gelirlerinden birine sahip venezuella'yı batırmıştır..

yanlış hatırlamıyorsam son seçimlerde katılım oranı %45 falandı, o %45'in %60'ını alarak tekrar başkan oldu..
  • (bkz: he amk he)
  • venezuela ne durumda biliyor musunuz? çöküşün eşiğinde. 1 sente muhtaç deyim yerindeyse. bizimkiler buradan petrol alıyor, ticaret yapıyor. ben de o durumda olsam ben de söylerim tabi :)
  • hugo chavez'den sonra ülkenin nasıl sikildiği anlaşıldı.
hesabın var mı? giriş yap