şükela:  tümü | bugün
 • 2004 tarihli madvillainy albümüyle underground camiada büyük sükse yapan rap ikilisi. (bkz: mf doom) (bkz: madlib)
  abstract hip-hop'un son yıllarda prefuse 73 ile birlikte ortaya çıkardığı en önemli isimlerdendir. ortalama 2 dakika uzunluktaki şarkılarında gangsterlerden, kirli paradan, fahişelerden, zenci/beyaz çatışmasından falan bahsetmezler pek. ağırlardır, güzel insanlardır.
 • mf doom. 2005'de danger doom'u cikardilar.
 • 'metal fingers presents' diye giden special herbs serileri sample hazinesidir. the blackbyrds'den girer, mfsb'den çıkarlar, dönüp durur melodiler playlistte.
 • madlib ve mf doom dan müteşekkil rap topluluğu. elemanların ikisi de ayrı deli, ayrı uçarı...
 • madvillainy albümüyle bana rep dinletti bu grup. bana dinlettiyse herkese dinlettirir. ee. aldın bilgiyi. yapacağın şeyler belli

  bana ne lan sana ne dinlettirdiğinden fidelyo? diyeceksin

  ya da sana bile dinlettirdiyse bu grubun <flac> formatındaki ses dosyalarını indireyim diyeceksin.

  ikincisinin dersen seni mutlu bir hayat bekliyor. ilkini dersen aynı ayı gibi halinle devam edeceksin. boşuna mı pazarlıyorum ben bu hayatı? sen geliş diye. öküz kalma diye.

  ben gelişmişim, rafine olmuşum zaten.
 • 2004 yılında bugün bile modern sayılabilecek bir işe imza atmış ikili. prodüksiyon anlamında böylesine üstün bir işe bir de mf doom'ın o hipnotize eden flowu ekleyin. her mc ve prodüktör muhteşem şarkılar yapıp, tüm dünyayı kasıp kavurabilir ama bu albümü yapmak için mf doom ve madlib olmanız gerekiyor. madvillainy gibi bir şeyi onlardan başkası yapamaz.

  örnekler üzerinden gidelim mesela şu şarkı; https://youtu.be/rpaonsdpw7y

  madlib sen bu ritimleri nasıl yazdın ? doom bu nasıl bir rhyme şeması ve nasıl sözler ?

  veya şu sample'ı nerden buldun; https://youtu.be/puavf4f6lbm ''yesterday belongs to the dead, because the dead belongs to the past, the past is yesterday'' nasıl bir sözdür ?