şükela:  tümü | bugün
 • çoğu iron maiden şarkısının altına sözlerini girmiş, koyu bir maiden fanı olduğunu sandığım sözlük kullanıcısı.
 • yazar-ı azam efendi j.r.r.tolkien’in silmarillion adlı başyapıtındaki en çarpıcı karakterlerdendir. eöl’den olma, aredhel’den doğma nan elmoth’lu maeglin gondolin’de yücelmiş ve turgon’un pek bir sevdiği yeğeni olmuştur. lakin idril’e duyduğu aşk önce ulaşamama nihai olarak da ulmo’nun gözbebeği tuor’un ortaya çıkıp idril’i ayartması ile kıskançlıkla zehirlenip sadık elf kanına gölge düşürür ve gondolin’in gizlerini melkor’a idril vaadinin gazı ile açık etmesi üzerine babasının da ölmeden önce buyurduğu üzere caragdur’dan aşağı derin bir karanlığa atılıp sonraki günlerin hiçbirinde orta dünya’da yürürken görülmemiştir mevzu bahis karanlık elf...
 • yaralı ve bu nedenle körelmiş bir bünyenin ve insanın içindeki bitmez tükenmez hırsın nelere kadir olduğunu ve nelere yol açabileceğini gösteren bir karanlık elf karakteridir maeglin...idril'den aşkına karşılık alamaması onu bu yollara itmiş,kralı turgon'a ihanet edip morgoth'a gondolin'in yerini belli etmiştir.
 • tüm silmarillion'daki, melkor hariç en göt karakter. keskin bakış'mış, peh. kadir inanır mısın lan sen?
 • silmarillion'daki favori karakterlerim arasındadır. kuzeni olan turgon'un kızını ölesiye arzulamıştır. babası orta dünya'nın gördüğü en piskopat heriftir. en son gondolin'in yerini morgoth'a söyleyip son ibneliğini yapmıştır ardından da tuor bunun amına koymuştur, tuor bunu ittikten sonra kafasını taşlara vura vura ateşe düşüp kül olmuştur.
 • babasını da sevmezdim. hayır önce bir okuyucunun sempatisini kazanıyor yaptıklarıyla, kazanmıyor değil. ama adamın genetik yatkınlığı var, kodu bozuk. böyle olunca da hemen ötüyor melkor'a. hak ettiği sonu yaşadı.
 • tolkienin silmarillionunda gecen noldor hanimi aredhel'in ve karanlik elflerden olaneol un oglu.
  aredhel turgonun kardesidir ancak gondolinden sikilip uzaklara gitti, karanlik ormanlarda eol ona yolunu kaybettirdi ve kendisiyle evlenmesini sagladi. eolun ozelligi delici bakislariydi ayni maeglin gibi. meaglin durusunu vucudunu noldordan alsa da bakislari ve dusunceleri babasi gibiydi.
  sonralari annesiyle birlikte babasindan kacip gondoline geldi ve kuzenine (bkz: idril) asik oldu. arada gecen surede bircok catismaya katilip yigitligini ispatladi ve onemli, soz sahibi biri oldu. fakat sonra idril askina karsilik vermeyince sirf hirsindan daha fazla guc kazanmaya ve icindeki kotulugu buyutmeye basladi. sonunda idril tuora asik oldu.
  maeglin de pustun onde gideni oldugunu kanitlayip guzelim gondolinin yerini morgoth soyledi ve amcasinin kralliginin sonunu getirdi.
 • tarihi bir ihtiras hikayesi..
 • orta dunyanin skyler white'ı
 • bir am uğruna ya rab ne elfler soluyor.