şükela:  tümü | bugün
  • en nihayet muzik tarihinde maestro nun karsiti olmayi basarabilmis yirmibirinci yuzyil kelimesi. (bkz: marin alsop)
  • hürriyet gazetesin eki kelebek sayesinde haberimin olduğu, çıktığı ilk haftada best seller olduğu iddia edilen, 38 ülkede piyasaya sürülen ve film hakları satılan olay kitapdır.
    okumadım bilmem lakin oxford mezunu seçkin bir akademisyen olarak tanıtılan yazar lisa hilton bir adet erotik polisiye yazmış, nasıl olduysa okuyanlar da bunu gri’nin 50 tonu ile karşılaştırarak okumuş. cümleten açız ellam
  • sex sells.

(bkz: yakında buralar entry dolacak)
  • maestra’nın kahramanı judith adında bir kadın.tehlikeli bir karakter olması merak etkisi uyandırdı bende.erotik polisiye hiç duymadığım bir roman türü.bu aralar zamanım çok.okuduktan sonra da ekleme yaparım.kitabın tanıtımında aşağıdaki cümleler dikkat çekici.
    --- spoiler ---

gündüzleri sanat galerisinde asistan, geceleri şehrin popüler kulübünde eskort… iyi bir hayat peşinde ve bunun için de oyunu kuralına göre oynaması gerektiğinin farkında. giyinmeyi, konuşmayı, jet set'in inceliklerini, erkek dünyasında ilgi odağı olmayı öğreniyor. ancak bir gün öyle bir şey oluyor ki, judith direksiyonunun yönünü değiştirmek zorunda kalıyor. ortaya çıkardığı sır, sanat galerisinden kovulmasına neden olunca judith'in gözü korkutucu derecede kararıyor.
    --- spoiler ---
  • metro billboardlarında reklamını görüp aldığım ama bende büyük bir hayal kırıklığı yaratan erotik polisiye roman. tanıtımında "bu yılın en çok konuşulan kitaplarından biri", "aynı anda 33 ülkede" gibi iddialı açıklamaları görünce sorgusuz sualsiz gittim aldım. normalde bir kitabı okumaya başlamadan önce ufak bir araştırma yaparım, yorumları muhakkak okurum ama bu kitap için bunu yapmadım. keşke yapsaymışım. önerim, gerçekten okuyacak başka kitaplarınız varsa bu kitabı okumak için vaktinizi harcamamanız. fazla gereksiz bir kitap olmuş. polisiye desen polisiye değil. sex sells mantığıyla yazılmış bir saçma sapan bir şey.
  • isp. kadın öğretmen, kadın profesör, kadın üstad.