• organik mente$e.
  • bir açı altında hareket kabiliyeti olan.
  • kauçuktan yapılmış,yelkende extensionın her yöne dönebilmesini sağlayan parça.
  • (bkz: eklem)
  • misal bu kelimeyi cümle içinde kullanıyorsan yaşlısındır kardeşim. nasıl proaktif kelimesini cümle içerisinde kullanabilen entel, inovasyon kelimesini kullanan genç, dinamik ve başarılı oluyorsa, mafsal kelimesini kullanan da yaşlı oluyor. azönce "mafsallarım ağrıyor yağmur yağacak" dedim mesela. demek ki benim yaş 74 olmuş. vay be, daha dün gibi okula gidiyordum, teeeyy teeeyyy...
  • bir tabloyu, tam ortasından çivi çakmak suretiyle duvara asma işine benzer. düşey eksende aşağı yukarı, yatay eksende sağa sola hareket edemez. ama düşeyde dönme işlemini gerçekleştirebilir bu bağ çeşidi.
  • iki kişinin birbirlerinin özelliklerini kısıtlamadan, kaybettirmeden birbirine bağlanmasının güçlü ve sağlıklı bir birliktelik oluşturabileceğini anımsatan mekanik sistem.
  • spotify’da aylık dinleyicisi 89 kişi.bunlardan birisi olduğum için mutluyum, unutmadık!
  • "duruırmak kabul etmiyor, ama mafsal iltihapları, bahçe işinden başka bir işe yaramayacak şekilde bitirdi onu." -tehanu ursula k. le guin
  • zamanında kadıköy acil bünyesi altında rap yapan kaliteli bir sanatçıydı. zamanla çekildi piyasadan. şu an ingiltere'de yaşamakta. pek dönecek gibi durmasa da belki bir gün... *
hesabın var mı? giriş yap