• tasvip etmediğimiz bir meslek olmasına rağmen, ileride bu sektörü seçmek isteyen gençlere verilelecek öğütlerdir...

-daha çocuk yaşta suça bulaşmalı 30'unuza gelmeden kabarık bir suç dosyasına sahip olmalısınız...
    -acımasız ve soğukkanlı olmalısınız...
    (bkz: bu boyle gider)

ayrıca yok ben bunları yapamam ama illa mafya babası olmak istiyorum derseniz bir yolu daha vardır. o da doğacak çocuğunuza mafya adını vermektir. böylelikle mafya babası olur, bana da iğrenç bir espri yaptırmış olursunuz...
  • (bkz: beyaz atki)
  • adaletin yavaş işlediği veya yetersiz olduğu bölgelerde ihtiyaç duyduğumuz ve boşluğu doldurmaya gönüllü olan kişilerin izleyeceği yol haritasıdır.

ilk kural:korkaktan alıp fakire vermeyi öğrenin,cömert olun.

ikinci kural:insanlar adil olduğunuzu düşünsün,cömert olun demiş miydim.

üçüncü kural:birisi ölür yada sakatlanırsa olay biter,inkar başlar.

dördüncü kural:en az iki kişi olmak zorundasınız,tek başınıza komik olursunuz.

beşinci kural:hata karşısında acımasız ve sakin olun,çok önemli bir iş yapıyorsunuz şu an,düzeni koruyorsunuz.

altıncı kural:takım elbise ve şık ayakkabı ile dolaşın,temiz ve düzgün olsun.hiç uyumuyormuşunuz gibi davranın.

yedinci kural:birini gerektiği kadar dövün,adaletinize asla şüphe düşmesin.

sekizinci kural:eğer bu yola girmişseniz günün birinde ,mutlaka birine maskara olacağınızı unutmayın,yerinizde hep birinin gözü olacaktır.

dokuzuncu kural:paranoyak olun,tedbir iyidir. brutus'ü hatırlayın.

onuncu kural:bir kaçtane orjinal aforizmanız olsun,korkmayın akılda kalır.

onbirinci kural:yurdum insanı hazımsızdır,çekemezler sizi,olurda mahkemeye düşerseniz savunmanızı herşeyi vatanınız için yaptığınızı söyleyin.inkar edin şahit isteyin,şahidi de inkar edin.

onikinci kural:size gelen işi kesinlikle hızlı bitirin,unutmayın geç gelen adalet ,adalet değildir. yeri gelmişken kontrolsüz güç, güç değildir.

artık hayırlı olsun mafya babası oluyorsunuz.

insanlar zamanla mahkeme yerine size gelecektir.

ve size düşen bundan sonra ,bakana çiçek gönderip,ertesi gün telefonla arayıp temennilerinizi iletmek olacaktır.unutmayın halk sizi seviyor.
  • suç dosyanızın kabarık olması yetmez.
    10 tane leşinizin olmasının da kıymet-i harbiyesi yoktur.
    bütün mesele, kimi öldürdüğünüz ya da kim için öldürdüğünüzdür.
    benim gibi birini öldururseniz ve tamam ben oldum artık havalarına girerseniz içerde sizi memleketinize doğru domaltıp sikerler.
    neyse konuya dönersek, bugün mafya denilince aklınıza ilk gelen adamları düşünün. bu adamlar ya yeraltı dünyasında önemli bir yeri olan birilerini öldürüp bir şekilde hayatta kalmayı başarabilmiş kimselerdir, ya da devlet içindeki taşşaklı büyüklerimizin kirli işlerini yapmış, yani sırtını sağlama almış kimselerdir.
    öyle kurtlar vadisi izledikten sonra gaza gelip uzun paltolar giyerek sokağa çıkıp gelene geçene sarmakla mafya olunmuyor yani.
  • biraz kan biraz göz yaşı . birazda taşşak.

başkalarının bokunu temizlerken bunlar lazım olacak.
    bokunu temizleyeceğiniz kişiler protokoldekiler yunanca protokollos yani öndeki götler.
    koca götlü godomanların hele ki devlet büyüklerinin boklarini kapatabiliyor pis işlerini hallediyorsanız artık mafyasınız ama unutmayın devlet en büyük mafyadır. işi bitince çeker ipinizi.
  • çocukken bisiklet alamamak.
  • adı mafya olan bir çocuk sahibi olmak.
  • dünyanın her yerinde mafya babası olmak için devlet ile içiçe olmanız gerekir.
    asla tek yemiyeceksiniz zira tek yiyeni kustururlar.
    doğup büyüdüğünüz mahalle için aş evi, taziye evi, okul vs. yapmayı da ihmal etmiyeceksiniz.
    instagram profilinizde mutlaka osmanlı tuğralı fotoğrafınız olmalı ve vatan millet sakarya edebiyatını unutmamalısınız.
    birkaç garibana da çöktünüz mü göreviniz tamamdır, mafya babalığınız hayırlı olsun.
    unutmadan instadan s.oylu ile foto atmayıda unutmayın bu sizi daha prestijli yapacaktır.
hesabın var mı? giriş yap